Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS APC Back-UPS CS 350 - dziwny odgłos ze środka, kalibracja?

krzys-iek 21 Mar 2014 23:37 1665 0
  • #1 21 Mar 2014 23:37
    krzys-iek
    Poziom 20  

UPS APC Back-UPS CS 350 - dziwny odgłos ze środka, kalibracja?UPS APC Back-UPS CS 350 - dziwny odgłos ze środka, kalibracja?
    Witam brać lutującą.

Mam takiego pacjenta, tanio kupiony. Po podłączeniu akumulatora wygląda na to, że działa. Mam jednak obawy czy to nie jakiś odpad - dziwnie buczy podczas pracy z sieci (jak na baterii to zrozumiałe), nie jest to typowe buczenie 50Hz od transformatora, a co najważniejsze jest to modulowane przerwą co 5 sekund.

Po pracy z akumulatora potrafi siedzieć cicho jakiś czas, a później zaczyna cicho buczeć. Czy nie trwająca dłużej jak ułamek sekundy przerwa w "buczeniu" to nie czas gdy następuje impulsowe doładowanie akumulatora? Jeśli ktoś posiada taki to może posłuchać i sprawdzić?

Kolejna sprawa to jak to cudo się kalibruje - to ma USB, przez RJ48 10p10c, kabel dopiero będę sobie dłubał, nie ma RS232 co wyklucza robotę przez terminal i jakieś tajemnicze rejestry w Prog mode. Power Chute wyłącznie. APCfix tylko RS232 i nie wiem czy takie stare i małe modele wspiera.

Ciekawostki: RJ48, 10p10c - mamy na tym linie sygnalizacyjne typu otwarty kolektor oraz USB. Internauta z Niemiec to rozpracował i przedstawił na stronie.
    Cieszę się bo będzie to podpięte pod rejestrator DVR z wejściami alarmowymi, prosta sprawa by pożenić te dwa systemy (z USB raczej DVR by nie skorzystał).

Na stronie też opis wykonania kabla Back-UPS CS/ER i inne RJ48 10pin <-> USB.
    najlepiej przez translate.google.com bo z językiem Ghotego u nas nie najlepiej :)

Zabezpieczenie modemu obecne, ale są to same warystory, a na płytce PCB miejsce na diody lawinowe, rezystor mocy są nie obsadzone...

Gdzie sprawdzić datę produkcji tego UPS? W UPS-ie Smart jest w Epromie, ale to nie Smart.

Podsumowując proszę o sprawdzenie tego dziwnego bzyczenia modulowanego co 5 sekund jakby przerwa. Czy to normalne czy to niepokojące (np pożar :) )? No i kwestia kalibracji, nie jest to Smart wiec...
    Edit: 04 Kwi 2014 09:11
    Zamykam temat, a te UPS tak mają, tak bzyczą jak w pliku wav. Akurat natknąłem się na identyczny model w pracy i zbadałem go organoleptycznie uchem, tak samo ujada (nie słychać tego z 50cm jakby ktoś się bał że będzie go wkurzać taki dźwięk). Bardzo tani i dobry UPS do prostych zastosowań (zasilacze bez PFC - monitoring tym zabezpieczam choć mamy duże straty energii na takim rozwiązaniu, wiem).
    Poprawiłem TONI_2003.

0 0