Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips chasis L6.2 28cali

07 Kwi 2005 22:43 2070 7
  • Spec od GSM
    tv ten po włączeniu działa bez zarzutu,problem pojawia się dopiero gdy chcemy wyłączyć go do trybu stb,tv zaczyna głośno piszczeć ,na ekranie pojawia się mocno poszarpany obraz jakby zbyt wysokie impulsy synchro,po chwili pracy uszkodzeniu ulega tranzystor bu1508dx,w chwili tej impulsy synchro są rzędu ok.26khz napięcia z zasilacza prawidłowe sterownik 8362 podstawiany,elementy TISA sprawdzone,tranzystor pod układem 8362 od strony druku podstawiany proszę o sugestie.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od GSM
    bardzoPANU dziękuję za obszerną wypowiedż napewno się nią zasugeruje
  • Poziom 23  
    wydaje mi się,że wypowiedż hawira jest przepisana z "Serwisu Elektroniki"
  • Poziom 14  
    Miałem ten sam problem i pomoc uzyskałem na forum zastosuj się do cytatu sprawdzone ( przewiń dławik 5421 65 zwojów , pomoże )

CYTAT

Aleksander Borodin
    Aktywny Użytkownik 1

Skąd (miasto): Wałcz
    punktów: 215.34
    Ofiarowanie punktów
    Down: 0.00MB
    11 Mar 2005 22:12 Re: Help! Philips 28PT4423 chassis L6.2

--------------------------------------------------------------------------------

Tranzystor sterujący 7421 w trybie Stand By ma bazę spolaryzowaną co "zwiera" jego kolektor z emitterem i tym samym blokuję (powinien) bazę tranzystora linii. Jeśli ten tranzystor ma zamałe wzmocnienie lub dławik 5421 ma zamałą indukcyjność to stopień końcowy linii ma tendencję do wzbudzania się przy przejściu w Stand By. To jest ten klasyczny przypadek: tranzystor sterujący powinien być BC368-25 (betta 250), dobrze zamiast niego sprawuje się 2SC3807, dławik 5421 dobrze jest przewinąć nawijając 65 zwoi. Te czynności dobrze likwidują przyczynę wzbudzania się a swoją drogą trzeba wymienić dławik 5420 jeśli jest usmarzony no i wymienić oba elektrolity w +B.
    Powodzenia.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Witam !!!!

Miałem taki sam przypadek . Szukałem uszkodzonych elementów i niestety nic nie znalazłem -wszystko OK. Dopiero po wymianie tranzystora BC 368 na oryginalny ( wyciągnąłem go z rozbiórkowego Philipsa ) problem zniknął całkowicie . Dodam również że podstawiałem kilka tranzystorów (no name) kupionych w sklepach elektronicznych i zawsze problem występował z większą lub mniejszą intensywnością .Dopiero wymiana na oryginał pomogła . Poradę dotyczącą tej naprawy dostałem od kolegów z elektrody i jest ona gdzieś -jesli chcesz ją przeczytać to uzyj funkcji szukaj .

pozdrawiam D.RZ
  • Poziom 25  
    Paweł zobacz co napisałeś w swoim poście na samej górze. W orginale przecież jest tranzystor BU1508AX a ty używasz BU1508DX (z diodą zwrotną). Pomyłka w zapisie czy przyczyna twoich problemów ?
  • Poziom 11  
    NA 90% JEST USZKODZONU DŁAWIK 15uH, SPRAWDZ JESZCZ[E][,] A NAJLEPIEJ WYMIEŃ KOND. 390nF W UKŁADZIE ODCHYLANIA[.]

Wyłącz Caps Lock - regulamin! (am)