Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool - Nie grzeje grzałka

6om6en6 22 Mar 2014 11:38 1701 3
  • #1 22 Mar 2014 11:38
    6om6en6
    Poziom 6  

Witam. Mam taki o to problem.
    Piekarnik elektryczny whirpool jeszcze do niedawna działał jak powinien. Ale od niedawna słabo piecze. a raczej nie dopieka. Zawsze pokrętło ustawiałem na pozycje oznaczoną dwiema poziomymi kreskami. Na górze i na dole. W tej pozycji obie grzałki górne grzały (nie wiem jak z dolną). Ale teraz grzeje tylko ta skrajna górna (co by potwierdzał obrazek na pokrętle) Ale ta wewnętrzna działa również bo gdy ustawiam pokrętło na pozycje oznaczoną falą to grzeje tylko wewnętrzna. I co może byc nie tak?

0 3
  • #2 22 Mar 2014 11:54
    bajer1
    Poziom 25  

Witam
    Ta z falą to grzałka grilla ta wewnętrzna .
    Ta z kreskami dól góra to dwie grzałki których nie widać
    Trzeba rozebrać i sprawdzić grzałki.
    Pozdrawiam

0
  • #3 22 Mar 2014 12:03
    6om6en6
    Poziom 6  

grzałki górne są widoczne. I zastanawia mnie dlaczego wcześniej żarzyły się obie na czerwono a teraz raz jedna , raz druga w zależności co ustawię. dolnej nie widac ale blacha sie nagrzewa dolna. wiec działa.

0
  • #4 22 Mar 2014 13:15
    bajer1
    Poziom 25  

Witam
    Kolego podaj model tak jak pisze moderator i sprawdź w instrukcji , w instrukcji jest na pewno która grzałka ma grzać ale zazwyczaj jest tak że jak są 2 kreski grzeje góra dól niektóre tez maja po jednej kresce to włącza się osobno dół i góra a jak grill to ta dodatkowa grzałka . Z tymi grzałkami czy są widoczne czy nie to różne mają zrobione, konstrukcja producenta .Jak grzały 2 górne to chyba źle ale to po modelu trzeba poszukać schematu i wtedy będzie wiadomo na 100% czy tak powinno być. A może górna to 1 grzałka nie dwie a druga pod blachą??
    Pozdrawiam

2