Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja naziemna - wzmacniacz?

dirty71 22 Mar 2014 12:23 954 3
 • #1 22 Mar 2014 12:23
  dirty71
  Poziom 6  

  Witam,
  sytuacja dotyczy odbioru TV przez antene zamontowaną na dachu. Przy telewizorze znajduje się najprawdopodobniej wzmacniacz i zasilacz. zdjęcia w załączniku. Jest konieczność aby to wymienić bo kable nie stykają. Moje pytanie brzmi jak dobrać odpowiedni sprzęt (wzmacniacz , zasilacz) żeby wszystko działało. Na allegro jest tego od groma i nie za bardzo wiem co jest odpowiednie w mojej sytuacji?

  0 3
 • #2 22 Mar 2014 12:32
  niewolno2
  Poziom 39  

  Kolego, jaki masz konkretnie problem jeżeli chodzi o odbiór telewizji. Za mało informacji o instalacji antenowej i lokalizacji względem nadajnika.

  0
 • #3 22 Mar 2014 14:07
  dirty71
  Poziom 6  

  rzecz w tym ze nie mam problemu. Po prostu chce wymienić te części bo czasem nie styka i nie ma obrazu. Mam tylko problem z tym bo nie wiem jaki wzmacniacz kupić żeby pasował. Byłem w sklepie sat, ale uzyskałem informacje, żebym zamontował wzmacniacz w antenie, ale po to trzeba by iść na dach :). Ja chce po prostu wymienić wzmacniacz przy telewizorze (na zdjęciach) o ile to w ogóle jest wzmacniacz, bo nie za bardzo się na tym znam.

  0
 • #4 22 Mar 2014 16:45
  yarecki16
  Poziom 17  

  Czy odróżniasz wzmacniacz od zasilacza?
  1. Przy telewizorze masz zasilacz. I to jego należy wymienić. Lepiej kup zasilacz z kablem zakończonym mini jackiem i do tego metalowy separator. Ten zasilacz co masz ma kiepski plastikowy separator ( wtyczka do TV). Ona czasem się luzuje i nie styka dobrze. Takie coś kup http://www.dipol.com.pl/separator_zasilania_azs-03_gniazdo_jack_3_5_mm_C0397.htm
  i do tego dedykowany zasilacz.

  2. Wzmacniacz masz na kablu ( foto nr 2). Jest to wzmacniacz generalnie przeznaczony do instalacji SAT, ale jeżeli działa i nie ma problemów z odbiorem to nie ma potrzeby go wymieniać. Jeśli jednak chciałbyś go wymienić to możesz kupić jakiś wzmacniacz liniowy APL i nie trzeba w tym celu wychodzić na dach.

  3. Możesz wywalić ten wzmacniacz na kablu, a kable połączyć beczką oraz wywalić zasilacz i założyć zwykłą wtyczkę. Taka opcja może się sprawdzić ale nie musi.

  0