Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

elmes - stb24vm1- dobor pilota

Morcinek92 22 Mar 2014 12:44 1353 1
 • #1
  Morcinek92
  Level 14  
  Witam, 

  Mam pytanie odnośnie tego sterownika. Mam okazję kupić go za 60 zł nie używany. Więc chyba warto. 
  Może jakieś opinie na jego temat?
  Spełnia Wasze oczekiwania?
   Czy piloty ze znanego portalu aukcyjnego SAMOKOPIUJĄCE na częstotliwość 433,92Mhz będą współgrać ze sterownikiem czy mogą wystąpić problemy ?? Wiem, że na stronie producenta mogę się w nie zaopatrzyć za cenie 40 zł , lecz to już mam dwa piloty na ale.. 
  I czy pilot wystarczy jednokanałowy ?
  Pozdrawiam
 • #2
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Co do pilotów:
  To najtańsze piloty firmowe więc szukać jeszcze jakichś chińskich podób to przesada - zwłaszcza ze elmesy mają spory zasięg i są jednymi z wytrzymalszych na rynku.
  Elemes są na keeloq kroczącym więc kopiujące stałokodowe nie zadziałają. Są chińskie zmiennokodowe ale z nimi więcej kłopotu niżpożytku (użycie chińczyka rozwala synchronizację pozostałych pilotów i trzeba po kilkanacie razy naciskać coby nastepny zadziałał).
  Sama centralka wyglada dobrze (nie widziałem w dziłaniu więc nie wypowiem się na temat wytrzymałości ale funkcjoalnie OK - wszystkie potrzebne - i mniej potrzebne - funkcje są)
  Tylko jedno - centralka jest przeznaczona do krańcówek mechanicznych albo magnetycznych i nie można użyć przeciążeniówki jako krańcówek (na chama możliwe - jest opcja samego stopu bramy bez cofania) .