Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Superb 2.8 V6 z tiptronic

22 Mar 2014 13:15 4962 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość jak popełnię jakieś błędy.
    Ok wracając do tematu posiadam Skode Superb 2005r. 2.8 V6 z automatyczną skrzynią biegów (5-cio biegowy tiptronic) 18tys. naprawdę fajne auto, które od jakiegoś czasu ma uporczywy problem z skrzynią biegów. Gdy jest zimny wszystko działa poprawnie ale jak się zagrzeje zaczyna się ślizgać na 1 i 2 (bardzo ciężko ma ruszyć z miejsca tragedia) zaczyna szarpać, trzaskać i wchodzi w tryb awaryjny (ale bywają dni że działa prawie poprawnie). Posiadam Vag-a 5053 ITS który wczoraj pokazała mi błąd "17114 Nie prawidłowa pozycja", który z początku nie chciał mi się usunąć (ale po paru próbach udało się) co to oznacza i czy ktoś ma opis tych bloków pomiarowych z skrzyni (02) i jakie są prawidłowe wartości poszczególnych blokach. Bardzo proszę o konkretną odpowiedz. Z góry DZIĘKUJE i pozdrawiam....
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Stawiałbym na możliwą przyczynę usterki, pozycja 3 (to znaczy sprzęgło hydrokinetyczne do naprawy). Skoda Superb 2.8 V6 z tiptronic
  • Poziom 2  
    a możliwe jest to że olej (taki jaki producent zaleca) po 3-4 dnia jazdy w ruchu miejskim stał się czarny taki jak przepalony stary olej? I ile może kosztować taka naprawa?

Dodano po 15 [minuty]:

czy to o to chodzi:
    https://www.youtube.com/watch?v=yY2UAjWOjHw
  • Pomocny post
    Spec Automatyczne skrzynie biegów
    W swoim poście nic nie pisałeś o oleju. Jeżeli jest czarny to skrzynka do demontażu z pojazdu i rozbiórki, uszkodzenie kosza forward (prowadzącego). Dlatego masz opcje w możliwych przyczynach usterek czujniki obrotów G182 i G195. Wnioskuję że sam nie będziesz naprawiał tej skrzyni biegów i nie będę się tu rozpisywał od strony technicznej. Twoja skrzynka to ZF5HP19FL.
    Ps. ten film z youtube to porażka. Młodzieniec nie wie o czym mówi. Prezentowane przez niego sprzęgło pochodzi od skrzyni 722.xxx Mercedes 124. Jest to sprzęgło bez lock-up.
  • Poziom 2  
    No to w końcu mam konkretną odpowiedz od konkretnego człowieka. Mam tylko nadzieje że dojadede do PL i naprawa pójdzie szybko i sprawnie. Dziękuje i pozdawiam