Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MP3 PHILIPS GO GEAR - Mp3 nie widzi po formacie pod usb

mateusz2015 22 Mar 2014 15:39 2331 7
    mateusz2015
    Level 8  
    Witam ostatnio formatowałem swoją mp3 , formatowanie przebiegło normalnie chociaż trochę długo trwało , po podłączeniu do kompa wogóle jej nie widzi , wcześniej było wszystko ok . Co może być problemem ? mp3 normalnie się włącza.
    cezarjak
    Level 19  
    Witam.
    Czy Kolega formatował z poziomu odtwarzacza czy z windowsa?
    Nie pamiętam czy w tym odtwarzaczu jest opcja formatu jeżeli jest proszę spróbować i wtedy podłączyć do komputera.Czy w momencie podłączenia do portu usb słychać dżwięk systemowy oznaczający podłączenie jakiegoś urządzenia.Jeżeli jest dźwięk proszę sprawdzić co pokazuje się w menedżerze sprzętu skoro nie dysk wymienny może komputer zgubił sterownik i pokazuje nieznane urządzenie.
    Proszę zmienić port usb w komputerze i sprawdzić a w ogóle jaki system.
    To tak na początek
    mateusz2015
    Level 8  
    tzn formatowałem z windowsa (fat32) (win 7, 64 bit), dźwięku nie ma żadnego , ale mp3 normalnie się włącza , tylko pod usb jej nie widzi i wogóle nawet nie ładuję jak ją podłącze pod usb ? czyżby formatowanie z poziomu windy uszkodziło mp3 ?
    cezarjak
    Level 19  
    Czyli wogóle komputer jej nie widzi ale w odtwarzaczu po menu można chodzić i przyciski działają?
    Ja bym jeszcze sprawdził kabel usb oraz port na innym urządzeniu,albo jak ma Kolega morzliwość sprawdzić na innym komputerze aby wykluczyć inne możliwe usterki.Jak by był wykrywany to na stronie producenta jest aplikacja do naprawy i aktualizacji oprogramowania ale w tej sytuacji to nic nie da.Proszę sprawdzić rzeczy które napisałem wyżej.
    mateusz2015
    Level 8  
    Czy mogę Cie prosić o ten link do naprawy ? bo sciągałem z philipsa drivery .... tak ja pisałem wcześniej mp3 normalnie działa tylko pod usb kapa ... od czasu formatu Winda jej nie widzi i nie wiem OCB
    cezarjak
    Level 19  
    No i właśnie razem ze sterownikami jest aplikacja do pobrania do aktualizacji firmware lub naprawy ,musi Kolega podać dokładny model ale jak komputer wogóle nie widzi urządzenia czyli nic się nie dzieje to może to być uszkodzenie gniazda w odtwarzaczu lub kabelka.Można jeszcze podłączyć do komputera i delikatnie poruszać wtyczką przy odtwarzaczu czy zaskoczy.
    mateusz2015
    Level 8  
    właśnie to robiłem i lipa .... a na pewno nie stery w tym są winne , bo cały czas mp3 działała , do czasu mego formatu....... wogólę jej nie widzi pod USB ... nie wiem format jej zaszkodził ? raczej chyba słabo ....
    cezarjak
    Level 19  
    Ma Kolega ładowarkę do telefonu na miniusb? proszę podłączyć jak na ładowarce nie ruszy to uszkodzone gniazdo albo uszkodzenie elektroniki,może format to przypadek i nic nie ma do rzeczy.Bo odtwarzacz wyłapuje stacje radiowe i da się chodzić po menu?,niech Kolega jeszcze otworzy menedźera urządzeń i podłączy do portu czy coś pojawi się na liście sprzętu jeśli nie to proszę odświerzyć.