Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nietypowa prośba - temat pracy inżynierskiej

pzajdler2 22 Mar 2014 15:42 4077 2
    pzajdler2
    Level 9  
    Witam wszystkich!

Znalazłem się tutaj nie przez przypadek, wiele razy udało mi się odnaleźć rozwiązania moich problemów właśnie tutaj. Z tego też powodu, w akcie bezsilności, przybywam tutaj i chciałbym prosić o pomoc! Zapewne jest to prośba dosyć nietypowa, jednak mam nadzieję, że nie zostanie przyjęta negatywnie.

Otóż poszukuję tematu pracy inżynierskiej z zakresu sieci komputerowych (oraz elementów logistyki, jednak tym nie ma się co martwić). Niestety tematy podane przez mój instytut mają niezmiernie mało wspólnego z sieciami komputerowymi, dlatego postanowiłem sam sobie pomóc i wymyślić temat. Z pozoru proste zadanie przerodziło się w ciężką walkę, każdy wymyślony temat podświadomie upraszczałem i w rezultacie nie byłem zadowolony z końcowego efektu. Dlatego przychodzę tutaj z nadzieją, że ktoś zechce podsunąć mi ciekawy temat.

Nie mam też prawa wymagać, więc będę niezmiernie zadowolony z samego tematu, choć nie wzgardzę także krótkim objaśnieniem / opisem, czy też delikatnym zarysem zagadnień, które należałoby przy w ramach takiego tematu pokryć. Zdecydowanie jednak zależy mi na temacie, nawet nie konkretnym, może być to jakieś zagadnienie, obszar.

Wolałbym również pozostawić kwestie moich mocnych i słabych stron otwartą, a jedynym kryterium niech będzie związek z sieciami komputerowymi (dosłownie wszystko: zabezpieczenia, konfiguracje, protokoły, podejścia i koncepcje, hardware, software, rozproszone DB, itp).

Chciałbym również podkreślić, że w żadnym wypadku nie proszę o odwalenie za mnie roboty, w tym pisanie pracy, itp. Jedynie o sugestie, propozycje, być może osób mające większe doświadczenie w dziedzinie, które znają pewne ciekawe zagadnienia, z którymi miałem do czynienia w mniejszym stopniu, a które mogłyby mnie zainteresować. Oczywiście odpowiem na wszelkie pytania i chętnie podejmę dyskusję.

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i życzę miłego dnia!
    leon99
    Level 19  
    1) Projekt sieci LAN z dostępem dla klientów mobilnych.
    2) Projekt sieci komputerowej z dostępem dla klientów mobilnych.
    3) Implementacja mechanizmów zabezpieczania dostępu do sieci LAN w oparciu o
    zarządzalne przełączniki Cisco.
    4) Projekt i implementacja kanału VPN z wykorzystaniem narzędzi Open Source.
    5) Projekt sieci komputerowej z usługami telefonii VoIP
    6) Projektowanie usług telefonii VoIP w sieciach LAN/WLAN.
    7) Wielowarstwowy system zabezpieczeń sieci firmowej opartej o technologię Cisco.
    8) Internetowy system zarządzania bazą nazw domenowych.
    9) Projekt sieci LAN/WLAN do obsługi budynku bibliotecznego oparty o system
    Windows Server 2003.
    10) Projekt sieci komputerowej z zastosowaniem serwera PPPoE
    11) Projekt systemu zabezpieczeń sieci WLAN oparty o wybrane narzędzia programowe.
    12) Zastosowanie platformy Linux w projekcie sieci LAN/WLAN dla potrzeb obsługi
    budynku multimedialno– bibliotecznego.
    13) Sieciowy system bezpiecznej archiwizacji danych oparty o środowisko Linux
    14) Zastosowanie systemów antyspamowych w projekcie serwera pocztowego dla firmy
    hostingowej.
    15) Język skryptowy PHP w projekcie internetowego portalu wymiany informacji
    16) Aplikacja internetowa wspomagająca prowadzenie testów w szkole oparta na
    technologiach PHP i MySQL
    17) Technologia obiektowa w projekcie systemu klasy Visual Jockey dla zastosowań
    biznesowych.
    18) Internetowa hurtownia części komputerowych.
    19) Internetowy system obsługi klientów restauracji.
    20) Zastosowanie technologii AJAX w projekcie serwisu internetowego o tematyce
    żeglarskiej.
    21) Projekt i implementacja klastra obliczeniowego z wykorzystaniem narzędzi Open
    Source.
    22) Projekt i implementacja systemu klasy CRM w oparciu o środowisko MS SQL Server.
    23) Technologie Open Source w projekcie internetowego portalu o tematyce turystycznej.
    24) System wspomagający zarządzanie firmą handlową.
    25) Zastosowanie technologii ASP .NET w projekcie aplikacji bazodanowej z interfejsem
    WWW dla potrzeb szkoły językowej.
    26) Projekt i implementacja bazodanowego systemu wspomagającego działanie
    przychodni zdrowia.
    27) System ewidencji środków trwałych oparty o relacyjną bazę danych.
    28) Aplikacja bazodanowa z interfejsem sieciowym do obsługi biblioteki.
    29) Projekt i implementacja bazodanowego portalu ofertowego biura podróży.
    30) Aplikacja bazodanowa do obsługi magazynu sklepu meblowego.
    31) Projekt i implementacja internetowego systemu sprzedaży biletów i obsługi
    organizatorów.
    32) Zastosowanie technologii Fast Ethernet w projekcie sieci osiedlowej z usługami
    DCHub.
    33) Projekt i implementacja lokalnej sieci bezprzewodowej dla potrzeb małych i średnich
    przedsiębiorstw.
    34) Zastosowanie technologii Cisco w projektowaniu sieci komputerowych z usługami
    telefonii VoIP.
    35) Projekt i implementacja kanału VPN do realizacji bezpiecznych połączeń przez
    Internet z siecią lokalna firmy dla klientów mobilnych.
    36) Projekt i implementacja sieci strukturalnej z dostępem Wi-Fi dla potrzeb firmy
    usługowej.
    37) Projekt i implementacja kanału transmisji bezprzewodowej w oparciu o technologię
    Wi-Fi 5Ghz.
    38) Projekt i implementacja zabezpieczeń wybranych usług w środowisku Windows 2003.
    39) Bezprzewodowa sieci komputerowa do obsługi serwisu maszyn budowlanych.
    40) Projekt lokalnej sieci komputerowej z zarządzaniem opartym o narzędzia Open
    Source.
    41) Analiza porównawcza i testowanie możliwości systemów klasy IDS.
    42) Wykorzystanie sieci VPN w projektowaniu bezpiecznych sieci bankowych.
    43) System komunikacji internetowej oparty o technologię XML.
    44) Standard XML w projektowaniu mechanizmów przetwarzania danych w
    rozproszonych systemach informacyjnych
    45) Wielowarstwowy system zabezpieczeń sieci korporacyjnej oparty o środowisko MS
    Windows Server 2008.
    46) Projekt sieci komputerowej na potrzeby dostawcy usług internetowych dla osiedla
    domów wielorodzinnych.
    47) Projekt bezpiecznej sieci bezprzewodowej dla potrzeb małego przedsiębiorstwa.
    48) Serwer usług internetowych oparty o środowisko Linux.
    49) Projekt bezpiecznej sieci komputerowej dla firmy deweloperskiej oparty o środowisko
    Windows Server 2003.
    50) Projekt wirtualnej sieci prywatnej (VPN) z obsługą mechanizmów QoS.
    51) Projekt sieci LAN przeznaczonej dla małej firmy oparty o system Windows Server
    2003.
    52) Porównanie zapór sieciowych oraz wybór optymalnego rozwiązania dla potrzeb
    małych sieci osiedlowych.
    53) Klaster obliczeniowy oparty o sieć LAN.
    54) Projekt infrastruktury sieci komputerowej dla firmy produkcyjnej z uwzględnieniem
    podsystemu monitoringu w standardzie PoE.
    55) Projekt sieci komputerowej z obsługą komunikacji bezprzewodowej.
    56) SharePoint Portal Server jako narzędzie pracy grupowej
    57) Projektowanie bezpiecznych sieci VPN z wykorzystaniem technologii Open Source.
    58) Aplikacja bazodanowa wspomagająca zarządzanie serwerem opartym o system Linux.
    59) Projekt sieci komputerowej z usługami VoIP przeznaczonej do obsługi firmy z
    wieloma oddziałami.
    60) Metody dynamicznego podziału łącza internetowego w środowisku sieciowym
    opartym o system Linux.
    Kostek7
    Level 27  
    Code:
    1. Integracja systemu obsługi klientów (CRM) z centralą IP PBX

2. Implementacja menażera połączeń realizującego koncepcję wyboru najlepszego dostępnego łącza (Always Best Connected
    3. Programowy kontroler sieci bezprzewodowej
    4. Oprogramowanie do wizualizacji zajętości kanałów sieci bezprzewodowej pracujące w systemach Windows NT 6
    5. Metody podsłuchu sieci Ethernet
    6. Infrastruktura klucza publicznego dla średniej wielkości przedsiębiorstwa
    7. Wdrożenie mechanizmów obsługi mobilności LISP (Location/ID Separation Protocol) na platformie routerów Cisco
    8. System wykrywania i wizualizacji struktury sieci VLAN
    9. System odkrywania i rozpoznawania urządzeń w sieciach Ethernet
    10. Realizacja niezawodnej transmisji informacji dla odbiorcy korporacyjnego.
    11. System transmisji plików w sieci DTN (Delay Tolerant Network) z wykorzystaniem infrastruktury SMTP

Rozejrzyj się po politechnikach w kraju, znajdź odpowiedni Zakład/Katedrę, tematy prac często publikowane są publicznie.