Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSHIBA EXTERNAL Driver 3.0 - Dysk jest wykrywany w komputerze - nie można wejść

22 Mar 2014 16:19 1239 7
  • Poziom 7  
    Witam

Dzisiaj formatowałem laptopa, wszystkie dane zrzuciłem na dysk przenośny toshiba ecternal drive 3.0 1TB, formatowałem komputer z pendrive. Po wszystkim kiedy chciałem zrzucić dane okazało się że dysk przenośny nie działa, podłączyłem pod inny komputer, ale nie dało się go włączyć - był tylko wykrywany.

Proszę o pomoc, mam tam masę danych, co zrobić? TOSHIBA EXTERNAL Driver 3.0 - Dysk jest wykrywany w komputerze - nie można wejść
  • Poziom 43  
    Daj screen z programu CrystalDiskInfo dla tego dysku.
  • Poziom 7  
    TOSHIBA EXTERNAL Driver 3.0 - Dysk jest wykrywany w komputerze - nie można wejść

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam, że program otworzył mi się dopiero po wysunięciu Toshiby z USB, ale miał nadal nade, jedyny komunikat jaki występuje to błąd oraz opcja sformatowania dysku
  • Poziom 43  
    Dysk jest poważnie uszkodzony.

Na początek posektorowa kopia danych na inny dysk.

Daj także screen dla drugiego dysku.
  • Poziom 7  
    Jak mogę zrobić posektorową kopię?
  • Poziom 7  
    Ok, co dalej mam robić?
    Bardzo proszę o pomoc, nie chce utracić danych z dysku. Co mogło być powodem?
  • Poziom 43  
    Możesz skorzystać z jakiejś wersji LiveCD Linux'a:
    Polecenie linuxa (do wykonania kopi musisz mieć uprawnienia root-a). Linux-a tak zwanego Live-CD ,można uruchomić z CD ,FDD lub innych nośników startowych. (Tutaj opis Linux Live-CD, Tutaj Linux System Rescue - np. po wyświetleniu "boot:" możemy wpisać "mhdd" nacisnąć "ENTER" i uruchomić go, ma on też wiele innych przydatnych funkcji). W Linuxie można wykonać kopię zarówno dowolnemu urządzeniu na dowolne urządzenia jak i dowolnego urządzenia do pliku.
    Kod:
    dd if=/dev/sda of=/dev/sdb

/sda - oznaczenie urządzenia ,któremu wykonujemy kopię
    /sdb - oznacza urządzenie na ,które wykonujemy kopię