Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool AWG 650 - przeciekanie pralki.

abigail 22 Mar 2014 16:21 1509 6
  • #1 22 Mar 2014 16:21
    abigail
    Poziom 11  

Witam
    Dzisiaj moja leciwa praleczka zaczęła przeciekać, więc rozebrałem ją troszeczkę i teraz przecieka jeszcze bardziej.
    Zabita była ta biała rura, syfon. Udrożniłem go i przy okazji wyczyściłem pompkę, wewnątrz była bardzo zabita złogami proszku i kamienia.
    pralka nadal przecieka, ale co jest dziwne w pewnym momencie woda pojawia się nad pompką i filtrem, tak jak by ta biała rura za mocno się napełniała. nie jestem w stanie sprawdzić skąd przecieka.
    Gdzie szukać przyczyny?

0 6
  • #2 22 Mar 2014 16:43
    movzx
    Poziom 39  

abigail napisał:
    nie jestem w stanie sprawdzić skąd przecieka
    To kto jest? Proszę obserwować pralkę w czasie pracy i zlokalizować wyciek - inaczej się nie da.

0
  • #3 22 Mar 2014 17:01
    abigail
    Poziom 11  

W czasie pracy pralki nie widzę lewego boku, mogę zdjąć tylko prawą ściankę, co nie rozwiązuje problemu.
    Jest taka możliwość że ta rura odpowietrzająca się przepełnia, (elektrozawór działa prawidłowo).

0
  • #4 24 Mar 2014 19:47
    abigail
    Poziom 11  

uszczelniłem wszystkie połączenia sylikonem i nie cieknie.

pojawił się kolejny problem i mam tu pytanie
    pompka, a dokładni jej część silnikowa, powinna być zalana wodą? wcześniej był tam dużo syfu, teraz starałem się to uszczelnić sylikonem i mam takie wrażenie że piszczy jak by chodziła na sucho
    nie wiem czy to pomoże, wirnik silniczka jest magnetyczny, stojan tak jak by z plastiku, z dołu posiada puste komory w których wcześniej były resztki proszku i kamienia

0
  • Pomocny post
    #5 24 Mar 2014 20:34
    movzx
    Poziom 39  

abigail napisał:
    piszczy jak by chodziła na sucho
    Tak właśnie jest - w środku wokół magnesu ma być woda, jest to normalne a wręcz konieczne. Proszę to rozebrać, wyczyścić silikon i liczyć że będzie dobrze. Albo wymienić bez zastanawiania się dwa razy, bo szkoda czasu i roboty.

0
  • #6 24 Mar 2014 20:36
    abigail
    Poziom 11  

Serdecznie dziękuję, zaraz to zrobię i jutro potwierdzę czy dało to rezultat
    dziękuję

0
  • #7 28 Mar 2014 08:29
    abigail
    Poziom 11  

Dało to rezultaty, niestety teraz pojawiło się zacinanie się programatora akurat na poborze wody.

Najwidoczniej jej czas już nadszedł i trzeba się z nią pożegnać.
    Z uwagi na brak zaufania do niej ( a pralka często jest załączana automatycznie przez zegar kiedy nie ma nikogo w domu) czas się z nią pożegnać.
    Dziękuję

(Nie mam w zwyczaju nadużywać dużych liter, poza zwrotami imiennymi i osobowymi, chyba to już jest zbyt daleko idąca poprawność ;)
    Pozdrawiam)

0