Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alfa romeo 156 TS 1,8 99 - krzywa kierownica

tadzio2299 22 Mar 2014 17:22 945 7
  • #1 22 Mar 2014 17:22
    tadzio2299
    Poziom 12  

Co jest przyczyną że po zrobieniu przednich wahaczy i pojechaniu na geometrię teraz podczas jazdy na wprost mam kierownice skręconą ok kilka stopni w prawo.
    Przed robioną geometrią było trochę w lewo i właśnie mówiłem żeby ustawili na wprost, a teraz mam w prawo tylko więcej przesuniętą niż wcześniej.
    Byłem na reklamacji to jej nie przyjmują. A zapłaciłem 50zł.
    Czy jeśli teraz mam ustawioną geometrię idealnie to można domowymi sposobami kierownice przekręcić troszkę w lewo?

0 7
  • #2 22 Mar 2014 19:04
    bruns
    Poziom 30  

Możesz . Kierownica osadzona jest na stożku z wieloklinem . Możesz przestawić o ząbek lub dwa , ale słabe szanse aby trafić . zawsze jest za mało albo za dużo .
    Nie zmienia to faktu że to wina "ustawiacza" , powinien kręcić prawym i lewym drążkiem kierowniczym aby ustawić zbieżność i kierownica była prosto .

0
  • #3 22 Mar 2014 19:30
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Źle zablokowana kierownica podczas ustawiania geometrii. Do poprawy.

0
  • #4 23 Mar 2014 10:13
    tadzio2299
    Poziom 12  

a sam drążkami moge pokrecić?

0
  • #5 23 Mar 2014 11:01
    bruns
    Poziom 30  

Możesz , tylko zwracaj uwagę żeby jeden i drugi obrócić o tą samą ilość obrotów aby nie stracić ustawionej zbieżności .

0
  • #6 23 Mar 2014 14:13
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Możesz, ale pewnie skończy się to utratą zbieżności. Trzeba byo od razu reklamować usługę lub próbować teraz.

0
  • #7 23 Mar 2014 17:08
    tadzio2299
    Poziom 12  

a zbieżnosc od geometri czym sie rózni
    w tym aucie ustawia sie tez zbieżnosć tyłu?

0
  • #8 23 Mar 2014 20:37
    bruns
    Poziom 30  

tadzio2299 napisał:
    a zbieżnosc od geometri czym sie rózni
    w tym aucie ustawia sie tez zbieżnosć tyłu?

W geometrię nie wnikaj ( kąty pochylenia , wyprzedzenia , zbieżność itp .) zbyt rozległy temat nie do ogarnięcia laikowi .
    Interesuje cię tylko zbieżność , aby jej nie skopać po ustawieniu . Ale tak obracać drążkami kierowniczymi aby kierownica była ustawiona na wprost a nie zepsuć ustawionej zbieżności .
    Temu pisałem wyżej aby przy tej operacji obracać prawym i lewym drązkiem kierowniczym o taką samą ilość obrotów .

0