Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie odnośnie obudów do komputerów

compaq 08 Kwi 2005 00:12 1274 16
  • #1 08 Kwi 2005 00:12
    compaq
    Poziom 17  

Witam. Mam pewien problem :( chcialbym kupić sobie jakąs wypasioną obudowe z oknami itd. jednak wg mojego ukladu biurka komputerowego wychodzi na to ze sciana obudowy z oknem byla by po wewnetrznej stronie. Czy robione są obudowy przystosowane do tego aby płyte głowną umocowac nie po prawej a po lewej stronie obudowy?

0 16
  • #2 08 Kwi 2005 00:25
    Innco
    Poziom 15  

po wiem tyle: nigdy takiej obudowy nie widziałem!! a to dego zeby to tak było to jak sie penie domyślasz trzyba by ło wszytko owrotnie zrobić wiec wydaje mi sie ze nikt chyba sie w to nie bawił. chyba nic innego ci nie zostaje: inaczej ustawić biurko!!

0
  • #3 08 Kwi 2005 08:09
    mrrudzin
    Poziom 39  

Pomysł z odwróceniem do góry nogami jest jakimś wyjściem. Należałoby tylko popracować nad zasilaczem (odwrócić kieruek przepływu powietrza wentylatora) zgodnie z zasadą że ciepłe leci do góry...
    Z samą obudową zrobioną do montażu płyty z "drugiej strony" będziesz miał chyba problem. Nawet jeżeli taką znajdziesz - zwróć uwagę (jak już ktoś pisał) że będziesz potrzebował "poodwracane" wszystkie układy wpięte w płytę główną (karta graf , urządzenia pod PCI itp). Chyba że byś kupił płytę z zintegrowanym wszystkim co potrzebne do prawidłowej pracy... ale wtedy małe perspektywy na modernizacje...

0
  • #4 08 Kwi 2005 08:19
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolego Ghost, nie ma takich obudów. Weź do ręki płytę główną i postaw sobie ją tak, jak do montażu "na lewą stronę". Zobacz, jak to wygląda, i jak wtedy powinna wyglądać obudowa. Stawiam Ci skrzynke piwa, jak mi taką obudowę pokażesz w ofertach producentów. I nie pisz, że nie masz teraz gotowych linków. Przecież mogłeś przed napisaniem postu poszukać. Twoja informacja jest żadną informacją.

-1
  • #5 08 Kwi 2005 08:43
    ACULA
    Poziom 34  

mrrudzin napisał:
    Pomysł z odwróceniem do góry nogami jest jakimś wyjściem. Należałoby tylko popracować nad zasilaczem (odwrócić kieruek przepływu powietrza wentylatora) zgodnie z zasadą że ciepłe leci do góry...
    Z samą obudową zrobioną do montażu płyty z "drugiej strony" będziesz miał chyba problem. Nawet jeżeli taką znajdziesz - zwróć uwagę (jak już ktoś pisał) że będziesz potrzebował "poodwracane" wszystkie układy wpięte w płytę główną (karta graf , urządzenia pod PCI itp). Chyba że byś kupił płytę z zintegrowanym wszystkim co potrzebne do prawidłowej pracy... ale wtedy małe perspektywy na modernizacje...

A to dziwne, czemu odwrotna płyta i odwrotne karty??
    Przecież jeżeli obudowa będzie przystosowana to jedynym mankamentem będzie to że procek będzie poniżej kart.
    Jak nie wierzysz do idź do sklepu z serwisem, tam otworzą Ci komputer i pokażą wnętrze. Jeżeli producent obudowy przewidzi to nie ma problemu.
    Jak są desktopy to może i ktoś dla jaj produkuje odwrócone (dla wymagających, jak drewniane :D )
    A w ogóle to niektórzy sami robią obudowy i kto im zabroni zrobić odwróconą obudowę :D

Jankolo-> no i czym się różni poza odwróconymi otworami z tyłu obudowy??

PS Karta grafiki może pracować normalnie, w pionie a do góry nogami to scalaczki wypadną?? ;)

Proponuję skupić się na odpowiedzi. A nie na normalności pomysłu. Kiedyś ktoś wyśmiewał klawiatury dla leworęcznych......

0
  • #6 08 Kwi 2005 09:00
    jankolo

do ACULA: ano, różni się nieco. Fakt, że procesor bedzie na dole, a nie na górze płyty powoduje, iż gorące powietrze będzie płynąć do góry podgrzewając wszystko po drodze. Zatem obudowa taka powinna mieć boczną tubę, odprowadzającą gorące powietrze wydmuchiwane przez wentylator procesora za obudowę. Złącze (lub złącza) zasilania płyty głównej będą również znajdowac się na dole płyty, co spowoduje, iż standardowe kable zasilające będą za krótke, a zatem będzie trzeba je przedłużyć, a jeszcze lepiej wymienić (przeróbka zasilacza - fakt, że drobna). Poza tym kabel zasilania idący przez całą wysokośc obudowy uroku wnętrzu komputera nie nadaje.

0
  • #7 08 Kwi 2005 09:16
    helll
    Poziom 15  

Witam nie wiem o czym mowa , , Moja obudowa kreciłem na około bez wiekrzych konsekwecji - faktycznie posiadałem dodatkowy wentylator w obudowie ale to ze mam strasznie grzejącego Procesora 1,6 duron

Proponuje przewrócic obudowe ladnie zakamuflowac góre a moze nawet ciekawie wygladac

pozdro

0
  • #8 08 Kwi 2005 09:17
    TONI_2003
    Moderator

Witam ! ... nawet przeróbka długości kabli zapewnie może być problemem. Ponieważ wystąpią spadki trzeba by było pewno dać od środka zasilacza grubsze kable , a i tak pewno by były problemy z ich bilansem ogólnym w danym zasilaczu . Więc wychodzi na to że nie jest to taka łatwa sprawa wszystko ma swoje standardy i tak to jest zaprojektowane .
    Pozdrawiam

0
  • #9 08 Kwi 2005 09:26
    ACULA
    Poziom 34  

Jankolo->Dlatego mówiłem że to musi przewidzieć producent, ale nie doczytałeś nawet drugiego zdania. Nie widzę problemów nawet z tubą. To żadna nowość. Nawet bez takich przeróbek będzie działało.
    Co do obalenia pomysłu bo przewód będzie dłuższy i może źle wyglądać, to nawet krótki może byc paskudnie ułożony.

Po trzecie ja mam normalną obudowę a i tak idzie przez całą obudowę i nawet jeszcze wystarczy tego przewodu ;)
    O ile trzeba wydłużyć przewody?? ;)

PS Jakby chciał standard to nie chciałby "wypasionej" ;)

0
  • #10 08 Kwi 2005 09:35
    jankolo

do ACULA: doczytałem, doczytałem. Tylko proszę zwrócić uwagę, że dyskusja rozpętała się właśnie dlatego, iż chyba żaden producent takiego montażu NIE przewidział. Bo przecież wystarczyło podać nazwę producenta i typ obudowy, i byłoby po temacie. Ja nie twierdzę, że taka obudowa jest niemożliwa do zrobienia. Należy po prostu ją zrobić oraz zamontować w niej komputer. To tylko tyle, albo aż tyle.

A że można zrobić: http://www.pimpedoutcases.net/gallery/showpho...p?photo=693&size=big&password=&sort=1&cat=502

0
  • #11 08 Kwi 2005 13:04
    compaq
    Poziom 17  

jankolo fajna obudowa...robi wraznie ;) ale mam inne pytanko :D
    czy takie obudowy ktore na przodzie posiadają jakies efekty swielne to są one efektywne czy to tylko taka prowizorka?

0
  • #12 08 Kwi 2005 13:11
    jankolo

Compaq, to zależy od tego, w jaki sposób definiujesz efektywność obudowy. Natomiast jedno można powiedzieć z całą pewnością: wszelkie obudowy mające różnego rodzaju okna, pozwalające zajrzeć do wnętrza, a w szczególności wykonane z tworzyw, a nie z metalu, nie spełniają ŻADNYCH norm ochrony przed promieniowaniem elektromagnetycznym. I jako takie, w świetle tychże norm (a i ustawodawstwa także) są po prostu niesłychanie szkodliwe dla otoczenia.

0
  • #14 08 Kwi 2005 14:11
    jankolo

Compaq, to świeci mniej więcej tak, jak neonka. Na pewno nie jest to diodka monitorowa.

0
  • #15 08 Kwi 2005 14:28
    compaq
    Poziom 17  

no to pozostaje przestawienie biurka i chyba sobie cos takiego sprawie:D

0
  • #16 08 Kwi 2005 14:38
    nekri
    Poziom 19  

dobra skoro się kłucicie jak idzie ciepłe powietrze w obudowie to co ma powiedzieć serwer z 2 albo 4 prockami w jedenej obudowie... JEDEN NAD DRUGIM w stylu standartowym.. jakoś im to nie przeszkadza... a że karta graficzna ma wiatrak dogóry nogami co za problem.. w desktopie jest w pionie i jakoś nikomu nie przeszkadza.. skolei mojemu kumplowi zamażło się że buda pod stołem a kieszeń i 3 optyki pod monitorem.. i co poradzić.. kwestja gustu..

0
  • #17 08 Kwi 2005 15:00
    jankolo

Nekri, jeżeli jest to prawdziwy SERWER a nie wyrób serweropodobny, to podejrzyj kiedyś, jak funkcjonują układy wentylacji obudowy (mam na myśli serwer nie umieszczony w rack-u). A co pomysłu Twego kolegi: problem żaden: cztery kieszenie USB 2.0 i po temacie.

0