Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana przekaźnika na tyrystor / czujnik ruchu ze zmierzchem

Blazej85 22 Mar 2014 18:14 1170 7
  • #1 22 Mar 2014 18:14
    Blazej85
    Poziom 12  

Witam, od roku mam w domu założony czujnik ruchu ze zmierzchem
    Zmiana przekaźnika na tyrystor / czujnik ruchu ze zmierzchem , który załącz mi podświetlenie przedpokoju "LED ok. 12W"
    Niestety po roku zaczął się kleić styk w przekaźniku i zawsze dzieje się to w nocy.
    Jest opcja zamienić ten przekaźnik na Tyrystor lub coś co będzie działać??

Jeśli tak to jak to można zrobić?

Z góry dziękuje i pozdrawiam
    Błażej

0 7
  • #2 22 Mar 2014 18:27
    kybernetes
    Poziom 39  

Nie rozumiem twoich dylematów. Przekaźnik należy wymienić na sprawny. Jeżeli są problemy z klejeniem styków to przekaźnik należy wymienić na inny, o większym prądzie znamionowym ale identycznych wymiarach i parametrach cewki.

0
  • #3 22 Mar 2014 18:30
    Blazej85
    Poziom 12  

Mój dylemat jest taki, że czujnik włącza się bardzo często, więc za jakiś czas znów styki zaczną się lepić, a wyciąganie tego z sufitu i rozbieranie to nie takie hop-siup.
    Dlatego chciał bym wykluczyć na przyszłość klejenie się styków, tak jak pisze w opisie.

0
  • #4 22 Mar 2014 19:11
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Można też sterować tym przekaźnikiem cewkę mocniejszego przekaźnika, skoro ma tak często się uszkadzać.

0
  • #5 22 Mar 2014 22:00
    kybernetes
    Poziom 39  

Mimo tego, że czujnik się często załącza styki przy takim obciążeniu nie powinny się kleić. Przyczyna tkwi prawdopodobnie w zasilaczu LEDów.

0
  • #6 23 Mar 2014 10:26
    Blazej85
    Poziom 12  

No ale jeśli zasilacz był by za słaby, to On by nie wytrzymał, a też ma zapas..
    Jeśli chodzi o przekaźnik to ma 10A więc obciążenie 12W jest kroplą w morzu.
    Nie wiem co z tym zrobić, a chciał bym go jakoś zreanimować żeby wytrzymał dłużej niż rok, koszt takiego czujnika to nie majątek, ale mimo tego że ma gwarancje, wyciągnięcie go z sufitu jest wielkim problemem. Może przekaźnik jest niskich lotów i trzeba założyć jakiś lepszy. Załączał się bardzo często na czas ok. 30sek.

0
  • #7 23 Mar 2014 14:54
    kybernetes
    Poziom 39  

Za mało informacji, nic nie można doradzić.

0
  • #8 23 Mar 2014 19:17
    Blazej85
    Poziom 12  

Jakich informacji potrzeba.

0
  Szukaj w 5mln produktów