Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co myślicie nad Canton plus.xl2

Makaveli93 22 Mar 2014 19:42 705 3
  • #1 22 Mar 2014 19:42
    Makaveli93
    Poziom 8  

Witam mam możliwość kupienia nowych głośników Niemieckiej firmy Canton. Model Plus XL.2 a tutaj link do specyfikacji:

http://www.canton.de/pl/archiv/produkt/plusxl.2.htm

Prosiłbym kogoś ktoś kto orientuje się w temacie na udzielenie mi odpowiedzi na pytanie... Czy jest to porządny sprzęt warty swojej ceny , Czy sprawdzi się on w malym pokoju 25m^2. Oraz jakieś rady opnie :)

Z góry dziękuje

0 3
  • #2 23 Mar 2014 11:06
    k52
    Poziom 32  

Canton to dobra marka, zwłaszcza jej wysokie modele, nawet starsze. Wskazany w linku to malutki przedstawiciel który sprawdziłby się jako kolumna efektowa w kd, lub jako kolumienki w niedużej mini wieży w małej sypialni, lub w godnym zastąpieniu jej kiepskich głośników. Czy wart ceny, a jakiej, bo nie napisałeś:) Nowe mają cenę za wysoką do możliwości, używane może 300zł ? W taki metraż dobór monitorów musi być profesjonalny, bo monitory sprawdzają się dobrze, ale tak do 20m². Oczywiście nie za wszelką cenę podłogowe, ale jak monitory to większe, bardziej efektywne, monitor audio bx2, jbl es30, jak bardziej ciepło i nie natarczywie mission mx3, boston acoustic A26, jak lubisz niemieckie to elac 63.2.

0
  • #3 25 Mar 2014 20:53
    Makaveli93
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedź :) zapomniałem dodać, zę to takich monitorów posiadam 2x altus 110. Według Ciebie zmienia to pogląd na sprawę ?.

0
  • Pomocny post
    #4 26 Mar 2014 08:55
    k52
    Poziom 32  

To że jakiś wyrób jest w słabej relacji jakość cena, lub jak w tym wypadku - nie pasuje do reszty ( metraż) nie zmieni fakt posiadania czegoś jeszcze ....
    Skoro wspomniałeś o posiadanych dodatkowo altusach, to znaczy że masz kino domowe?
    Takie cantony jak pisałem na efektowe się nadają ( choć powinien być komplet 1 marki), natomiast podłączanie 4 kolumn ( nieważne że różnych ) do wzmacniacza i muzyki stereo jest bezsensowne i niczemu nie służy, ponad psucie efektu dwu kanałów.

1