Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wprogramować pliota do alarmu Bastion??

SQ9MYX 08 Apr 2005 01:23 5104 11
Optex
    SQ9MYX
    Level 23  
    Witam mam taki problem. kupiłem alarm Bastion, i nie obsługuje mi drugiego pilota, dioda LED na pilocie zapala sie normalnie ale alarm nie reaguje, na pierwszym pilocie działa bez zarzutu. jak zaprogramować drugiego pilota?
  • Optex
    Krop
    Level 17  
    Witam
    Nigdzie w instrukcji obsługi i montażu to nie jest opisane. Akurat na warsztacie mam padniętego Bastiona, na płytce jest przycisk PROG niedostępny z zewnątrz obudowy może on do tego służy.
    Skontaktuj się z producentem. Bo jedyne co mi przychodzi do głowy to wejść w tryb programowania opcji i użyć drugiego pilota ale nie sprawdzałem tego.
  • Optex
    erfro
    Level 15  
    Mam ten sam problem, co prawda z innym alarmem i tez chcialbym wiedziec jak sie programuje piloty?
    elektryk
    Level 42  
    erfro wrote:
    Mam ten sam problem, co prawda z innym alarmem i tez chcialbym wiedziec jak się programuje piloty?
    To zależy od modelu, nie ma uniwersalnej procedury.
    SQ9MYX
    Level 23  
    i co z tym przyciskiem? nie rozbierałem obudowy bo musze mieć pewny opis jak co zrobić, dzięki za wszelką pomoc
    Krop
    Level 17  
    No niestety u mnie jest padnięty moduł odbiornika. Nie odbiera sygnału z pilotów jak na mój gust odparował jakiś element na płytce, ale producent twierdzi że to niemożliwe cytuje " nie płyną tam tak duże prądy " No w warunkach normalnych w pełni się zgadzam ale przecież doszło do uszkodzenia modułu więc pewnie mogły popłynąć. Najprawdopodobniej namieszali coś gazownicy. Awaria zdażyła się w czasie montażu gazu. Wrzucam zdjęcie wspomniany przycisk jest w rogu płytki. Przy okazji pytanie do kolegów: czy ten modulik jest dostępny w sprzedaży? Oznaczenie na ceramice 433.92 RR 3
    SQ9MYX
    Level 23  
    Tak ten moduł jest dostępny w sprzedaży i kosztuje około 20 PLN! A czy do tej centralki (Bastion) napewno można zaprogramować drugiego pilota?? Bo on niby jest w pudełku, ale w instrukcji nic a nic nie pisze o tej operacji. I jak sprawdzałem ilość zaprogramowanych pilotów (bo napisali coś o tym w instrukcji) to niby mam zaprogramowane dwa piloty a działa tylko jeden a sprawny jest napewno. Może jest zaprogramowany jeszcze jakiś uniwersalny pilot firmowy ;) kto wie...?
    Krop
    Level 17  
    Ta centralka miała w komplecie dwa piloty i dwa działały odrazu po montażu bez problemu przez ponad 4 miesiące. Potem auto pojechało na montaż gazu i wróciło z niedziałającym alarmem. Centralka zachowuje sie tak że jest wzbudzony alarm i niereaguje na piloty. A na środku tego ceramicznego modułu jak dla mnie jest wypalony element. Miałem tego pecha że taśma zerwała mi plombe gwarancyjną. U klienta centralke wymieniłem i jest OK ale nie daje mi to spokoju a żeby było ciekawiej znalazłem jakiś staruteńki alarmik z AMT wymieniony z dwa lata temu i w nim też jest popalony moduł odbiornika.
    jacek505
    Level 10  
    Jak wprogramować pilota do alarmu skorpion 2000 z 1995r. nie ma przycisku programmowania jak w alarmie skorpion 2000A. ten alarm jest wcześniejszą wersją.
    Sonix
    Level 20  
    Programowanie pilotów w Bastionie jest bardzo proste:
    Przy podłączonym zasilaniu wciskamy przycisk PROG na płytce na 1 sekundę,
    puszczamy PROG i naciskamy 2 razy dowolny przycisk w pilocie.
    Kasowanie pilotów:
    Przytrzymać przycisk PROG na 15 sekund.
    Prawda że proste?

Co do sugestii kolegi 'ukffun' o pilocie 'serwisowym' producenta - nie istnieje nic takiego :).
    Fabrycznie wprogramowane są 2 piloty, które są w pudełku z centralką.

Odbiornik RR3 można kupić w cenie 15 zł :).

pozdrawiam.

Sonix

Dodano po 2 [minuty]:

Quote:
    Jak wprogramować pilota do alarmu skorpion 2000 z 1995r. nie ma przycisku programmowania jak w alarmie skorpion 2000A. ten alarm jest wcześniejszą wersją.

Skontaktuj się ze mną na PW. Niestety nie mogę udostępnić tej informacji 'oficjalnie' :) - wymagania producenta

pozdrawiam.
    Sonix
    Tomasz Kraśnik
    Level 2  
    Jak się można z Panem Sonixsem skontaktować. Mam dokładnie taki sam problem jak jacek505. Mój adres tkrasnik(malpa)op.pl, pilnie proszę o kontakt. Z góry bardzo dziękuje. Pozdrawiam . TK
    Sonix
    Level 20  
    Witam.

Istnieje coś takiego jak Prywatna Wiadomość (PW).
    Ewentalnie bezpośrednio: sonix(malpa)pro.onet.pl

Pozdrawiam.

Sonix