Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel/x18xe - zamieniona pokrywa korbowodu

22 Mar 2014 21:53 1167 9
  • Poziom 19  
    Panowie szybkie pytanko jak dobrać pokrywę korbowodu do korby bo kurcze dwie tak położyłem że nie wiem która to która.
    Czy numer na pokrywie odpowiada jakiemuś numerkowi na korbowodzie?
    Obecnie wszystko mam skręcone i nie widzę oznaczeń na korbowodach ,wał pracuje idealnie.

Pozdrawiam
  • Moderator Samochody
    Po wyczyszczeniu nie ma oznaczeń i strzałek?
  • Poziom 19  
    strzałek?Na pokrywach korbowodów mam nadruk miedzy śrubami 31.
    Problem że nie wiem gdzie szukać oznaczenia na korbowodzie ,bo wiadomo zapięty na wal to nie wiele go widać.
  • Moderator Samochody
    Nie ma żadnych oznaczeń identyfikujących parę korbowód/stopa. Teraz to zęby w tynk - jedyna rada to z gołymi korbowodami do szlifierni, niech mierzą i ważą.
  • Poziom 19  
    robokop przecież jakbym znalazł oznaczenia to bym nie pytał :)
    na stopie jest 31 na korbach 37,38,41

Może pokrywy to nie istotne są ?Tym bardziej ze panewki mam takie same

Kurcze nie chciał bym tego już rozbierać bo trzeciego dokręcenia te śruby juz nie wytrzymają a to M9
  • Poziom 34  
    Jak byś pomylił to raczej nie przekręciłbyś wałem. Kiedyś próbowałem i wystarczyło ze jeden korbowód był inaczej zmieniony i po skręceniu nie dało rady silnikiem obrócić.
  • Moderator Samochody
    ftp.kowal napisał:
    Jak byś pomylił to raczej nie przekręciłbyś wałem. Kiedyś próbowałem i wystarczyło ze jeden korbowód był inaczej zmieniony i po skręceniu nie dało rady silnikiem obrócić.

Fabryczne da radę zamienić, tak samo z pojedynczymi stopkami wałka rozrządu w różnych silnikach. Nominalne z grubsza trzymają jeden wymiar, a zużyte to już wogóle nie gołym okiem się nie będą różnić.
  • Poziom 19  
    Panewki mam nowe nominalne bo odpowiednim dokręceniu wał śmiga leciutko.
    Jutro się jeszcze temu przyjże ,tym bardziej że silnik mam na stole.
    Dzisiaj coś się nie mogłem skupić na robocie i taki cyrk.
    To oznaczenie pokrywy 31 na środku pomiędzy śrubami to waga?Bo jedna ma 81 ale ona bankowo jest dobrze dobrana.
  • Poziom 34  
    Wszystko się da. Średnicówka i będzie wiadomo wszystko:). Ja wtedy miałem przesunięcie koło 15 setek i wał już nie chciał się kręcić. Ale w sumie nie ma to jak łamane korbowody tamtych nie da rady już pomylić
  • Poziom 19  
    Tan silnik to masakra ja mam 4 cylindry każdy w innym nominale.