Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Słuchawki nauszne w granicy 300 zł

Urbi93 23 Mar 2014 00:43 1530 8
    Urbi93
    Level 9  
    Prosiłbym o pomoc w doborze słuchawek w niewielkich pieniądzach.

Potrzebuje wygodnych słuchawek o liniowej charakterystyce.
    Mają służyć wyłącznie do słuchania przez kilka godzin bez przerwy muzyki bardzo różnej m.in hard-rock, rock, DnB, Ska, electro.
    Nie jestem audiofilem ale nie nalezę do ludzi którym słoń nadepnął na ucho.
    Zależy mi również aby nie było efektu jak przy moich ostatnio oddanych do marketu słuchawkach gdzie niskie tony powodowały wyciszanie wysokich.

Dźwięk przejdzie przez kartę audiotrak maya u5 oraz przez amplituner diora aws307 z korektorem diora fsa 502.

Jak do tej pory nie udało mi się znaleźć słuchawek dla mnie odpowiednich i wiem że na pewno nie znajdę ich w markecie przez co nie będę ich mógł przed zakupem sprawdzić. Kiedyś u kolegi jedynie moją uwagę przykuły studyjne słuchawki AKG ale niestety nie mogę sobie przypomnieć modelu. W temacie słuchawek jestem zielony dlatego zdaje się na wasze doświadczone uszy :)

Po szperaniu w internecie zainteresowały mnie słuchawki RELOOP-RHP 10 oraz oraz ogólnie firma AKG.
    LXT
    Level 26  
    Do 300zł, to Sennheiser HD439 możesz kupić. Bardzo fajne słuchawki.
    buczo11
    Level 28  
    Witam!
    Urbi93 wrote:
    Kiedyś u kolegi jedynie moją uwagę przykuły studyjne słuchawki AKG ale niestety nie mogę sobie przypomnieć modelu.

Myślę, że słuchawek studyjnych w założonej przez Ciebie cenie możesz nie znaleźć, ale istotnie jest to sprzęt godny polecenia i każde ucho powinno być zadowolone.
    Polecam firmę AKG-w kwestii słuchawek mają niewielu konkurentów. Modele których powinieneś posłuchać to AKG K514 MKII lub AKG K99.
    Urbi93
    Level 9  
    Niestety nie mam możliwości posłuchania AKG podanych przez Ciebie . Jedynie co w mojej miejscowości można znaleźć w sklepach to Sennheisery HD202 (które jak za te pieniądze już są niezłe) lub jakis wyższy model w cenie ok 460 zł...., . Ogólnie o sennheiserach słyszałem wiele złego jeżeli chodzi o tańsze modele. Podobno w cenach senków można kupić lepsze słuchawki AKG jednakże nie mam pojęcia co mógłbym zamówić z tej firmy abym był zadowolony. Podane przez Ciebie modele wyglądają interesująco ale spytam w prost które wybrać ?
    Po specyfikacji ciężko je porównać. Cenowo są również podobne.

Zapomniałem dodać że zależy mi również na skuteczności. Słuchawki muszą grać dobrze przy sporej głośności.
    buczo11
    Level 28  
    Urbi93 wrote:
    Podane przez Ciebie modele wyglądają interesująco ale spytam w prost które wybrać ?
    Po specyfikacji ciężko je porównać. Cenowo są również podobne.

Zapomniałem dodać że zależy mi również na skuteczności. Słuchawki muszą grać dobrze przy sporej głośności.

Jeżeli zależy Ci na dużej głośności słuchawek, to AKG sprostają temu wymaganiu. Podawana w specyfikacji skuteczność ma duże odzwierciedlenie w rzeczywistości.
    AKG K514 MKII mają materiałowe nauszniki i należą według niektórych klasyfikacji do kategorii słuchawek uniwersalnych. Z kolei AKG K99 posiadają skórzane nauszniki i są niekiedy klasyfikowane jako słuchawki profesjonalne uniwersalne, a wprawne ucho może odczuć wyższą głośność.
    Urbi93
    Level 9  
    Wielkie dzięki za konkretną pomoc, zamówię AKG K99 i napisze jak wrażenia DLA POTOMNYCH :).
    Urbi93
    Level 9  
    Po dłuższym testowaniu muszę przyznać że słuchawki są niczego sobie.
    Grają głośno, bardzo dobrze izolują od otoczenia.
    Charakterystyka dźwięku pozostawia jednak sporo do życzenia.
    Bez korektora nie da się godziwie słuchać muzyki, za bardzo podbite tony o częstotliwości 250Hz-1kH. Dopiero ustawieniu korektora w dzwiękówce robią się bardzo przyzwoite słuchawki. Oddają wiele efektów dźwiękowych których nie słychać w tańszych słuchawkach (szczególnie przy tonach wysokich) poza tym grają bardzo dynamiczne.
    W tym przedziale cenowym uważam że są bardzo dobrym wyborem.
    User removed account
    User removed account  
    Urbi93
    Level 9  
    Słuchawki wybrane więc zamykam temat.