Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MK3/Ford/MONDEO - Uszkodzone wtryski - spalanie w normie ?

eraeste 23 Mar 2014 08:59 4509 5
    eraeste
    Level 14  
    Witajcie,
    Chciałbym zapytać wprost, czy jeżeli samochód w zimę pali 7,5 L, a w lato o koło 6, jest możliwe, że mam uszkodzony jakiś wtrysk, bo słyszałem, że efektem uszkodzonego wtrysku jest duże spalanie.

Dlaczego pytam, bo w samochodzie obroty falują, od momentu, kiedy zostały wymienione a to już jest 3 lata, co nie mniej jest to irytujące.

Samo falowanie objawia się tylko w momencie dodania i puszczenia gazu;
    wskazówka prędkości odbija się wtedy jak piłeczka...

Ale przyzwyczaiłem się największym jednak problemem jest odpalanie samochodu w zimę;
    samochód wtedy mocno faluje do tego telepie silnikiem i czasem odpali za 2,3 razem.

W lato odpala za 1, ale i objaw jest skrócony niż w zimę.

Zastanawiałem się jeszcze czy poprawnie zakodowane są wtryski, ale czy kod może mieć taki wpływ na problem, ktory opisuje, czy to na pewno wtrysk, wtryski padnięte.
    stas11
    Level 13  
    zużycie paliwa masz w normie.
    Jeśli chodzi o silnik to jaki typ tddi czy tdci?
    Jak wygląda to falowanie - przy jakich obrotach i jak długo - bardziej szczegółowy opis potrzebny.
    Zwróć uwagę na koło dwumasowe.
    Poza tym - czy wtryski były nowe czy regeneratki?
    Jeśli chodzi o trudne odpalanie w zimie to pierwsze co należy sprawdzić to świece żarowe - najlepiej od razu wymienić - koszt świec 200 zł.
    janek1815
    Level 38  
    Sprawdź też ładowanie. U mnie faluje również a wszysyko zaczeło się od wymiany alternatora. Nowy z allegro niby wszysyko jest ok ale obroty faluja niestety w tym typie jesli to tdci to ladowaniem steruje ecu. U mnie falowanie ustaje jak polacze akumulator z drugim odpalonym samochodem kablami rozruchowymi. A po wejsciu w tryb diagnostyczny na wyswietlaczu ladowanie skacze pomiędzy 13.8 a 14.5V.
    eraeste
    Level 14  
    2.0 TDCI 2003.09

Odpalanie samochodu składa się z 2 etapów

1 etap -Odpalam samochód przez pierwsze kilka sekund ok. 3s brak reakcji na pedał gazu i kontrolki się wtedy ściemniają oraz oświetlnie delikatnie, obroty wskakują w ten czas na zaledwie 500 obr

2 Etap -po 3s (1 etapu) obroty wznoszą się ponad 1000 delikatnie i falują przez kolejne 3 sekundy miedzy 700 a 1000/1100

potem obroty się stabilizują, Jedynie na wpływ falowania pozniej ma dodanie samego gazu i puszczenie;

- wskazówka się wtedy odbija jak piłeczka, która została zrzucona z wysokości.

W zimę auto potrafi zgasnąć 2, 3 razy, chyba, że uda mi się go przytrzymać na gazie i występują objawy wyżej wymienione.

w Lato odpala za pierwszym razem i objawy wyżej wymienione etap 1 i etap 2 trwa łącznie 2-3 sekundy łącznie.

Wtryski z tego, co wiem były wymienione 2 lub 4 na nowe najprawdopodobniej,
    Samochód był w reklamacji u mechanika, ale nie poradził sobie z tym a bał się pogorszyć i nie ruszał, wspominał coś o kodowaniu ECU, ale nie wiadomo do końca, co jest prawdą a co nie, bo przecież nikt nie zabiera się za robienie wtrysków jak nie jest w stanie ich też przypisac.

Akumulator ma ok 2 lat
    Podobno miałem sprzęgło wymieniane 2/3 lata temu - szału nie ma, ale myślę, że dwumas jest ok
    eraeste
    Level 14  
    I co drodzy panowie powiecie na to, co wyżej nnapisałem pewnie archiwum x
    wojciechjanusz
    Level 28  
    Sprawdź napięcie ładowania i napięcie statyczne akumulatora. Masz objawy charakterystyczne dla zbyt niskiego napięcia w instalacji.

Auto było podłączane do testera?

Najlepiej zrobić pomiar parametrów w trybie rzeczywistym IDS-em.