Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup kolumn głośnikowych, wybór pomiędzy Peavey, JBL, a Hand Box.

gutek3030 23 Mar 2014 10:31 1209 10
  • #1 23 Mar 2014 10:31
    gutek3030
    Poziom 5  

Witam wszystkich użytkowników Elektroda.pl
    Jestem nowy na tej stronie wiec wybaczcie jeśli coś jest nie tak :)
    Mam pytanie odnośnie kolumn Peavey hisystem 3. Mam ochotę kupić sobie te kolumny do domu :) Będą grały w pokoju o pow.38 m2 pod końcówka ADS lx500. Po prostu mam ochotę na taki sprzęt w domu.Czy te kolumny są w miarę dobre jakie maja pasmo przenoszenia i czy będzie to grało dobrym w miarę basem oczywiście bez suba. Jeśli nie peavey-e to ewentualnie JBL jrx100 lub Hand Box LP-603 s. Powtarzam to nie ma być sprzęt na wesela itp. to ma mi służyć w domu jak będę miał ochotę sobie bardzo głośno posłuchać muzyki.
    Dziękuje i pozdrawiam.

• #2 23 Mar 2014 10:52
    DDN
    Poziom 31  

Nie to, nie te ani inne ani żadne kolumny PA (czyt. estradowe) nie zagrają dobrze z dobra jakością dźwięku w mieszkaniu, pokoju. Owszem głośno będzie nawet bardzo, ale o jakości nie ma mowy. Lepiej zakupić większe kolumny podłogowe na 2x22cm i zasilać to wzmacniaczem min. 100W

• #3 23 Mar 2014 11:06
    marian133
    Poziom 37  

Będzie tylko głośno, o jakości dźwięku zapomnij.

DDN napisał:
    żadne kolumny PA czyt.estradowe nie zagrają dobrze z dobra jakością dzwięku w mieszkaniu, pokoju

Tu nie chodzi o mieszkanie, pokój, a o same kolumny... po prostu sprzęt PA ma inne priorytety niż HA (SPL/jakość dźwięku). Kolumny PA bez korekcji nie grają zbyt dobrze.

Istnieją kolumny do domu na głośnikach estradowych, z odpowiednio dobranymi głośnikami i dobrze zaprojektowaną zwrotnicą, mają jednak specyficzny dźwięk który niektórym się podoba a niektórym nie, kwestia gustu.

• #4 23 Mar 2014 11:21
    DDN
    Poziom 31  

Racja w sumie jak to są na prawdę dobre jakościowo głośniki z bardzo dobrą jakościowo zwrotnicą to zagrają przyjemnie i czysto, tylko że takie sprzęty kosztują sporo.

• #5 23 Mar 2014 11:30
    marian133
    Poziom 37  

Czy kosztują dużo... firmowe kolumny tak, ale tylko dlatego że są firmowe.
    Same głośniki nie są drogie, wystarczy spojrzeć na kolumny WLM-a, koszt nowych kolumn to 10x więcej niż DIY :)

http://diyaudio.pl/showthread.php/21106-WLM-Diva-Zibiego-%28Eminence-Beta-10CX-ATP50%29

Oryginalne Divy kosztują 12.000zł :)

• #6 23 Mar 2014 11:34
    DDN
    Poziom 31  

Tylko że w takim przypadku czy to już jest HA czy PA bo głośnik "estradowy" a obudowa wręcz piękna to można by pomyśleć pomyłką jakaś ani w te stronę ani w tamtą.

• #7 23 Mar 2014 11:54
    marian133
    Poziom 37  

Nie ma co się zastanawiać czy to PA czy HA, po prostu jest to kolumna domowa na głośniku PA.

Różnica pomiędzy kolumnami HA a PA jest taka, że kolumny które grają w domu mogą wyglądać i być na głośnikach jak kto lubi... z PA już tak nie jest, i konstrukcja i głośniki muszą być PA aby kolumny mogły być za takie uważane.

• #8 23 Mar 2014 13:03
    gutek3030
    Poziom 5  

Moze za malo dopisalem :) ja posiadam dobry zestam kina domowego wraz z subem aktywnym :) to ma byc taki zestaw dla mnie od tak :) :) dla tego poprosilem Was o pomoc w wyborze kolumn i czy koncowka da rady :) Podkreslam nie chodzi mi o jakosc dzwieku tylko o to zeby zagralo glosno wrecz bardzo glosno :)

Dodano po 2 [minuty]:

Moze dopisze jeszcze ze procz samej koncowki jest jeszcze korektor graficzny :)

• #9 23 Mar 2014 13:56
    DDN
    Poziom 31  

Szanuj swoje uszy bo strata słuchu to straszna rzecz, wiem o tym bo przez 12lat grywałem różne imprezy i w odpowiednim momencie sie obudziłem ratując swoje uszy. Kup 4szt altusa 300 i ci wystarczy, nie aplikuj typowych kolumn do nagłaśniania PRO w mieszkaniu, na prawdę to nie ma sensu nawet jak chcesz komuś tym zaimponować.

• #10 23 Mar 2014 15:59
    gutek3030
    Poziom 5  

Nie martw sie o moj sluch :) to ma byc tylko dla mnie wiec prosze o konkretna odpowiedz.

Dodano po 6 [minuty]:

Dopisze jeszcze ze ta strona zostala stworzona do rozmow na temat elektroniki itp. nie na temat zdrowia.Kolumny nie maja grac 24h na dobe a jesli chodzi o zdrowie to ja moge doradzic jak potrzeba.Chcialbym wiedziec ktory z tych modeli kolumn jest w miare dobry i czy koncowka mocy pociagnie ten sprzet.

• #11 23 Mar 2014 19:09
    DjMapet
    Poziom 42  

gutek3030 napisał:
    czy koncowka mocy pociagnie ten sprzet.

Niestety nie pociągnie, choćby z tej prostej przyczyny, że nie ma kół i silnika a nawet nie ma nóg.
    Natomiast jest w stanie zasilić każde kolumny o impedancji 4, lub 8 om. Ich moc ma drugorzędne znaczenie. Mogą to być kolumny o mocy 10W, jak i 1000 W, tyle że w pierwszym wypadku nie zostanie optymalnie wykorzystana moc wzmacniacza a w drugim wypadku, nie zostanie wykorzystany potencjał kolumn.
    Jak chodzi ci o masę huku, przy jako-takiej jakości dźwięku, to kup Zeusy. :-)
    Uwierz w to co pisano wcześniej. Słuchanie muzyki w domu z kolumn PA, to katorga dla zmysłu słuchu.
    Żadne z wymienionych kolumn nie zapewnią dobrej jakości odtwarzanego dźwięku.

Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME