Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 4850 - Odłączony przewód od termostatu

Wąski007 23 Mar 2014 10:31 1281 5
  • #1 23 Mar 2014 10:31
    Wąski007
    Poziom 6  

Rozebrałem żelazko nie działał termostat, pozostawała szczelina, brak reakcji podczas kręcenia potencjometrem temperatury. Delikatnie przetarłem bardzo drobnym papierem i zadziałał. Co jest przyczyną zawieszonego termostatu, będzie się powtarzać?
    Okazało się, że jedna z blaszek który łączy termostat z kablem zasilającym jest odczepiona. Blaszka jest już koloru brązowego. Jak połączyć blaszkę z termostatem?

0 5
  • #2 23 Mar 2014 12:08
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Raczej tego nie naprawisz.

Wąski007 napisał:
    Blaszka jest już koloru brązowego. Jak połączyć blaszkę z termostatem?
    Ta blaszka jest już przegrzana, więc zmieniła właściwości i nie będzie się zachowywać tak jak powinna.Szukaj nowego termostatu.

0
  • #3 23 Mar 2014 12:20
    Wąski007
    Poziom 6  

Kolor zmieniła tylko blaszka łączaca termostat z kablem zasilającym. Blaszka znajdująca się w termostacie jest takie samego koloru jak pozostałe.
    Szukam w necie, ale "wujek google" nie może naprowadzić na właściwy termostat, jest strona na której można znaleźć?

0
  • Pomocny post
    #4 24 Mar 2014 01:18
    nioop

Specjalista AGD

Blaszka o której zapewne mowa posiada dziurkę prawda ? Na termostacie wystaje takie "ucho" z dziurką..
    Oba te elementy czyścisz drobnym papierkiem sciernym.. Przez obydwie dziurki puszczasz kabelek bez izolacji.. Sciągasz, zakręcasz i dobrze lutujesz.. - Naprawione ;)

0
  • #5 24 Mar 2014 15:27
    Wąski007
    Poziom 6  

Dokładnie tak zrobiłem. :)

Dodano po 3 [godziny] 54 [minuty]:

hmmm zastanawiam się czy cyna wytrzyma temperaturę ??
    Wszystkie łączenia są zgrzewane.

0
  • #6 24 Mar 2014 19:25
    nioop

Specjalista AGD

Wytrzyma..
    Z doświadczenia wiem (a zrobiłem myśle ponad setkę takich łaczeń) ze owa sztuczka trzyma lepiej niż fabryczne łączenie.. Oczywiscie o ile jest dobrze wykonane ;)
    A cyna bez problemu wytrzymuje temparature..

0