Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przecinarka do metalu - którą wybrać?

23 Mar 2014 10:45 2649 7
  • Poziom 10  
    Interesuje mnie najbardziej precyzyjna,cięcie profili,kątowników.Nie planuję masowej produkcji,więc raczej ciężko mieć nie będzie,ale nigdy nie wiadomo.Mam kilka typów:

DeWalt D28710V

Hitachi CC14SF

AEG SMT 355
  • Poziom 23  
    Ja mogę wypowiedzieć się na temat DeWALTA. Konstrukcja bardzo udana. Rzadko powraca do jakichkolwiek napraw nigdy nie musiałem wymieniać przekładni, silnik jest bardzo wytrzymały.
  • Poziom 10  
    No widzisz,mi w kątówce wywaliły się po kilku godzinach pracy,po naprawie działa bez problemu.Ale niesmak pozostaje.

A jak z precyzją cięcia,bo to podstawowe kryterium,miałem kiedyś przecinarkę jakąś Gude,co cięcie to inny wymiar,z ręki lepiej ciąłem,głównie chodzi kąty.
  • Poziom 23  
    Gude to inny wymiar jak dla mnie to chińszczyzna jest. Nie umiem tobie odpowiedzieć co do precyzji cięcia gdyż nie robię tymi urządzeniami tylko je ewentualnie naprawiam. Ustawianie kątów jest prymitywne jak i w dwóch pozostałych również. Ja jedynie wypowiadam się na temat napędu i przekładni. Precyzja cięcia może być spowodowana jakością zastosowanej tarczy.
  • Poziom 14  
    Witam,
    Proponuję zapoznać się z METABO CS 23-355, sam jej używa od jakiegoś czasu i jestem z niej zadowolony, cięcie jest dość precyzyjne, kąty są zachowane.
    Generalnie jestem z niej zadowolony ale gdybym teraz kupował taką maszynę to zastanowiłbym się i chyba bym się zdecydował na przecinarkę z tarczą zębatą.
    Cięcie jest bardziej precyzyjne nie ma przegrzanego materiału i przede wszystkim co mi bardzo przeszkadza w obecnym sprzęcie to iskry podczas cięcia, których brak z tarczy zębatej.
    Wiadomo cena jest inna ale nie kupuję się tego typu narzędzi codziennie
  • Poziom 10  
    @Jacek,to w którym sprzęcie pomiar kątów jest najbardziej cywilizowany.
  • Poziom 23  
    Osobiście przy żadnym nie spotkałem. Tylko te pilarki do drzewa mają precyzyjne nastawianie kątów.