Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia Lumia 800 - telefon po zalaniu

shinto 23 Mar 2014 11:04 3951 11
  • #1 23 Mar 2014 11:04
    shinto
    Poziom 18  

Witam.Nokia Lumia 800 jak w temacie.Telefon po zalaniu,oddany na gwarancji do autoryzowanego serwisu Nokia.Serwis stwierdził uszkodzenie płyty głównej,i unieważnił gwarancję odmawiając naprawy.Jak w chwili obecnej wygląda sytuacja..Telefon zaraz po zalaniu został odłączony od zasilania i wysuszony.Telefon na chwilę obecną włącza się normalnie,ukazuje się logo,dźwięki działają,przyciski też.Telefon nie reaguje na dotyk.Czy jest możliwe by rzeczywiście padła płyta główna?Czy serwis po prostu poszedł po najkrótszej linii oporu?

0 11
  • #2 23 Mar 2014 11:09
    krzywaj
    Poziom 25  

Skoro był po zalaniu i skoro jesteś tego świadomy to serwis producenta nic innego nie mógł zrobić (najwyżej zaoferować płatną naprawę).

Możesz spróbować wymienić dotyk, ale bez dokładnego sprawdzenia telefonu nikt Ci nie powie co padło na 100%

0
  • #3 23 Mar 2014 11:40
    shinto
    Poziom 18  

No tak,tyle i ja wiem.Pytanie tylko czy diagnoza była trafna,czy taka "na odczepnego" jeśli wszystkie pozostałe podzespoły działają.Ekran się podświetla,telefon uruchamia się,przyciski i dźwięki działają,karta sim jest wykrywana,ładowanie baterii działa..a tu ze strony serwisu diagnoza "uszkodzona płyta główna"..Dla mnie to po prostu pójście na skróty przez serwis..takie w stylu..boli głowa?No to amputujemy nogę..

-1
  • #4 23 Mar 2014 11:49
    tino2003
    Admin grupy GSM

shinto napisał:
    Czy serwis po prostu poszedł po najkrótszej linii oporu?

Jeżeli telefon był zalany to nikt w serwisie nie będzie diagnozował co uległo uszkodzeniu. Normalnie telefonów po zalaniu serwisy nie naprawiają tylko wymienia się właśnie płytę główną. Trzeba podstawić sprawny kompletny lcd z dotykiem i będzie wiadomo co jest uszkodzone.

0
  • #5 23 Mar 2014 11:50
    krzywaj
    Poziom 25  

Tak/Nie/Nie wiem. Wybierz sobie opcje która Ci pasuje.

Mogli tak napisać, bo na płycie był nalot z wody i dalej nie sprawdzali, albo napisali tak bo faktycznie jest uszkodzona płyta. Wstawiłbyś chociaż zdjęcia płyty i złącz od dotyku i LCD to może coś ktoś zauważy i Ci podpowie. W tej chwili wróżymy z fusów.

0
  • #6 23 Mar 2014 12:00
    shinto
    Poziom 18  

No tak..Ze zdjęciami będzie problem bo na chwilę obecną po prostu nie mam czym je zrobić,ale i ja sądzę że poszli na skróty.Cóż,zaryzykuję rozebranie go na części pierwsze(w sumie nic nie ryzykuję bo gwarancja została unieważniona a telefon i tak nie działa).Jeśli zdobędę jakiś cyfrak to zdjęcia zamieszczę,jeśli nie to..trochę gorzej.Ale mam myjkę,izopropanol,hota itp.Zacznę po kolei od mycia płyty.

0
  • #7 23 Mar 2014 12:23
    prezes94
    Poziom 19  

Czyszczenie gniazda dotyku powinno załatwic sprawe.Jesli nie to mycie plyty glownej pozostaje.

0
  • #8 23 Mar 2014 14:10
    shinto
    Poziom 18  

Telefon po kąpieli w myjce.Środek czyszczący izopropylen(spirytus izopropylenowy).Efekt?Płytę główną zdemontowałem i wrzuciłem do kąpieli.Złącza wyświetlacza wymyte również spirytusem izopropylenowym.Po wysuszeniu płyty i ponownym zmontowaniu dotyk reaguje na górnej części wyświetlacza.Dolna pozostaje martwa.Co można z tym zrobić dalej?Wymiana dotyku?

0
  • Pomocny post
    #9 23 Mar 2014 14:29
    krzywaj
    Poziom 25  

Sprawdź jeszcze dokładnie złącze pomiędzy LCD, a dotykiem. rozłącz je i wyczyść. Wyczyść ponownie złącze od LCD do płyty głównej. Najlepiej obejrzyj je pod lupą czy tam nic nie zostało. Wymiana dotyku niestety najbardziej prawdopodobna.

1
  • #10 23 Mar 2014 14:43
    shinto
    Poziom 18  

Czyli nie płyta jak zasugerował serwis..O kant czegoś pobić taką diagnozę.Oczyszczę jeszcze raz,ale zastanawiam się czy korozja nie poszła za daleko.Poinformuję o wynikach.Tobie kolego dzięki za zaangażowanie i zasłużone "pomógł".

0
  • #11 23 Mar 2014 15:21
    krzywaj
    Poziom 25  

Póki nie naprawisz nie będziesz wiedział czy to płyta. Zresztą skoro wrzucenie płyty do myjki pomogło na cześć dotyku to jednak coś na gnieździe było więc jednak płyta ;) sama wymiana dotyku by nie wystarczyła.

0
  • #12 24 Mar 2014 07:28
    shinto
    Poziom 18  

Telefon jest po podmianie wyświetlacza z dotykiem,tak na chwilę w celu sprawdzenia.Po prostu zdemontowałę na chwile wyświetlacz z telefonu znajomego.Wszystko pięknie śmiga..Czyli nie żadna płyta ani nawet złącze wbudowane w płytę,ale sam dotyk.Mój zamontowany w drugim telefonie działa dalej tak samo.Czyli wnioski..1.g..niany to serwis który na bzdurnej diagnozie poprzestaje.2.unikać jak ognia serwisów firmowych.3.szukać wyświetlacza nie płyty głównej.Pozdrawiam..

1
  Szukaj w 5mln produktów