Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] LG M2550DM - Wyłączanie się ekranu podczas włączania innych urządzeń

wkexe 23 Mar 2014 11:51 1566 1
Wago
    wkexe
    Level 9  
    Witam, posiadam monitor (ale zamieszczam w dziale TV, bo jest to w sumie telewizor - posiada tuner, wejścia euro, component, pilota, głośniki itd.) LG M2550DM.

Opiszę problem: Na początku marca wyjechałem w podróż, gdzie zabrałem ekran ze sobą (potrzebuje do pracy dużego ekranu), tam gdzie pracowałem używałem ekranu do pracy, wróciłem po dwóch tygodniach - przed wyjazdem, w trakcie wyjazdu - nie było z ekranem najmniejszego problemu, wszystko działało w porządku.

Teraz po powrocie, zainstalowałem ekran ponownie i działa, ale jest taki problem, że w momencie gdy ktokolwiek włączy jakieś urządzenie, które pobiera prąd np. oświetlenie, drukarkę laserową 200W, to w tym momencie jak się naciśnie przycisk na tym urządzeniu to w tym samym czasie na ekranie widać taką jakby "smugę" lub nawet ekran potrafi się wyłączyć na chwilkę i włączyć - jakby na sekundę brakło prądu.

Zastanawiam się co to może być, inne urządzenia tj. laptop, kino domowe, lampka biurowa, nie mają tego problemu, działają poprawnie, tylko ekran tak własnie "mignie". Koniec moich możliwości "naprawy" to sprawdzenie zasilacza bądź napięć na zasilaczu za pomocą multimetru, jeśli stwierdzicie, że to może być coś więcej to zaniosę monitor do serwisu.

Dodam, że mieszkam w bloku, w którym wydaje mi się, że jest słaba instalacja elektryczna, jak np. włączają się windy, to światło potrafi lekko zapulsować, mikrofalówka jak działa to słychać jak wiatrak nie równo pracuje, lekko zwalnia i lekko przyśpiesza, aczkolwiek do tej pory (a mieszkam tu rok) wszystko działało i nie było z niczym problemu a na pewno ekran nie wyłączał się, ani nie migał.

Jeśli napisałem temat w złym dziale, proszę o przeniesienie.

Ok. Porobiłem więcej testów. Coś jest na połączeniu HDMI. Tj. jak ekran jest odłączony od laptopa - jest sam ekran to nic się nie dzieje - tj. mogę oglądać TV itd. Ale jak tylko podłączę do laptopa to problem występuje.

---------------------------
    Problem rozwiązany - uszkodzony kabel HDMI - wymieniony na nowy i działa bez zarzutu, co prawda, stary uszkodzony działa z innymi urządzeniami bez zarzutu.
    Nowy jest grubszy i ma większe filtry :)
  • Wago
    wkexe
    Level 9  
    Problem rozwiązany - uszkodzony kabel HDMI - wymieniony na nowy i działa bez zarzutu, co prawda, stary uszkodzony działa z innymi urządzeniami bez zarzutu.
    Nowy jest grubszy i ma większe filtry