Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Arduino Leonardo - moduł Bluetooth HC-05 nie komunikuje się z komputerem ani tel

krzysiek_m11 23 Mar 2014 11:52 5157 5
    krzysiek_m11
    Level 9  
    Witam
    Kupiłem moduł bluetooth taki jak w załączniku HC05 master/slave Arduino Leonardo - moduł Bluetooth HC-05 nie komunikuje się z komputerem ani tel Arduino Leonardo - moduł Bluetooth HC-05 nie komunikuje się z komputerem ani tel
    Podłączyłem wg.schematu Arduino Leonardo - moduł Bluetooth HC-05 nie komunikuje się z komputerem ani tel
    Niestety nie działa sprawdzałem drugi identyczny moduł i też nie działa. Co może być przyczyną?
    Robię wszystko tak jak tu: http://www.instructables.com/id/Modify-The-HC-05-Bluetooth-Module-Defaults-Using-A/?ALLSTEPS
    Podłączyłem wszystko tak jak tu jest pokazane: http://www.instructables.com/id/Andruino-A-Simple-2-Way-Bluetooth-based-Android-C/?ALLSTEPS
    Telefon łączy się z modułem bluetooth moduł mruga dwukrotnie na znak że jest połączony, jednak jak chce włączyć którąś diodę led z poziomu telefonu nic nie reaguje :/
    Proszę o podpowiedź co jest źle.
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
    Mbeat
    Level 21  
    Może spróbuj podłączyć RX z modułu BT do TX na płytce Arduino oraz TX do RX (pin 0 i 1).
    lukasowy123
    Level 2  
    cześć
    mam podobny problem tyle, że z arduino mega
    wszystko jest podłączone prawidłowo tx i rx do pinów 0,1 (tak wiem ze tx do rx a rx do tx)
    czy moze to byc problem "Serial"?
    program jest gotowy z neta ale na leonardo
    dane przez moduł sa wysyłane na komputer bo je odczytuje ale tel nie chce wysyłac żadnych danych
    raqszpaq
    Level 4  
    Mam taki sam problem tylko z Arduino Uno. Zachowanie takie samo. Komunikacja między kompem a Arduino dziala, a po między BT nie.
    raqszpaq
    Level 4  
    Ogarnąłem te komunikację. Jednakże mam jeszcze mały problem. Ustawione prędkości transmisji na Arduino i HC-05 mam takie same. 9600 baudow.
    Problemem jest to, że tekst wyświetlany na serialu Arduino poprzedzony jest dwoma znakami zapytania.