Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ga-8i865gme-775-rh .... rozbudowa " komputera do internetu "

23 Mar 2014 12:27 2739 12
  • Poziom 11  
    Witam.
    Proszę o pomoc w rozbudowie stacjonarnego komputera , który ma służyć głównie do przeglądania internetu;
    fora internetowe ( zdjęcia + filmy z youtube) , gry przeglądarkowe , strony z filmami ( youtube itp itd )
    Obecnie przycina niektóre filmy na YouTube gdy uruchomią się w większej rozdzielczości.
    Ile pamięci RAM można maksymalnie zainstalować ?
    Jaki najszybszy procesor obsłuży ta płyta główna ?
    Czy konieczna jest zmiana karty graficznej ?
    Zasilacz 500W
    System operacyjny XP 32
    Łącze internetowe neostrada do 10Mb/s

Pozdrawiam!

Ga-8i865gme-775-rh .... rozbudowa " komputera do internetu " Ga-8i865gme-775-rh .... rozbudowa " komputera do internetu " Ga-8i865gme-775-rh .... rozbudowa " komputera do internetu " Ga-8i865gme-775-rh .... rozbudowa " komputera do internetu " Ga-8i865gme-775-rh .... rozbudowa " komputera do internetu " Ga-8i865gme-775-rh .... rozbudowa " komputera do internetu "
  • Poziom 25  
    Coś tam by można w zależności od tego jaka rewizja płyty, powinno to pisać na płycie głównej w okolicy modelu płyty.
    Zamiana Celierona na jakiegoś PedntiumD + ewentualnie wymienić 512 na 1GB ram

Pentiuma D mogę odpalić za jakieś 5zł + wysyłka

Aaa, napisz nam jeszcze markę i model zasilacza
  • Poziom 11  
    Znalazłem stronę producenta na, której znajduje się opis mojej płyty czyli :

Ga-8i865gme-775-rh rev 3.9

Zgodnie ze specyfikacją wygląda na to, że jest możliwość użycia procesora max FSB 800MHz czyli wg strony CPU WORLD jest to procesor Intel Core 2 Duo E4700 - 2 x 2600MHz

Koszt takiego procesora na znanym portalu aukcyjnym to 50pln

Oprócz tego w specyfikacji znajduje się informacja o pamięci RAM.
    Nie wiem czy dobrze rozumie, ale wygląda na to , że maksymalnie można zainstalować tylko 2GB pamięci RAM ?!

Koszt pamięci RAM - 60pln - znalezione na tym samym znanym portalu aukcyjnym.

Czy wymiana procesora na opisany powyżej oraz zmiana pamięci RAM na 2 x 1 GB DDR 400 MHz przyspieszy komputer czy konieczna będzie również wymiana grafiki ?

Czy może nie ma sensu modernizować tak jak napisał Kasek21

Procesory Intel® Core™ 2 Extreme dual-core są szybsze i wydajniejsze od Core™ 2 Duo ?
    Pytam bo na stronie producenta płyty głównej jest opis takich procesorów, ale ich FSB zaczyna się od 1066 i to jest sprzeczne z informacją o FSB 800. Jak to rozumieć ?

Sprawdziłem również zasilacz i nie jest to 500W tylko 420W firmy Delux , model ATX-420W P4. Zdjęcie poniżej ;
  • Poziom 43  
    Patrzyłem na rewizję 1.x jeżeli masz 3.9 to jest to jakieś pole manewru.

b4k3 napisał:
    Nie wiem czy dobrze rozumie, ale wygląda na to , że maksymalnie można zainstalować tylko 2GB pamięci RAM ?!

Dobrze rozumiesz - jeden moduł już masz, używany moduł 1GB kupisz za 20zł.

Pseudozasilacz do wymiany.

Przy takiej modernizacji zmieścisz się w granicach 120zł i poprawa będzie widoczna.
  • Poziom 11  
    W innym komputerze mam zasilacz amacrox i faktycznie nie ma z nim żadnego problemu. Obecny również nie sprawia problemów , ale skoro jest na czarnej liście...
    Ilu watowy ( 400 - 450 - 500 - 550 ) zasilacz muszę kupić do mojego zestawu ?
    Prawdopodobnie nadwyżka W nie zaszkodzi , ale ciekawi mnie ile optymalnie będę potrzebował przy wyżej wymienionych modyfikacjach ?
  • Poziom 11  
    Witam ponownie.
    Kupiłem procesor Intel Core 2 Duo E4700 @2.60GHz oraz 2 x 1GB pamięci RAM Samsung PC3200 DDR400 CL2.5 ( M368L2923DUN-CCC )
    Żeby uruchomić procesor na płycie Ga-8i865gme-775-rh rev 3.9 musiałem wgrać najnowszą wersję BIOS ( GME775P2.FE ) i procesor pięknie ruszył.

Uruchomiłem YouTube i ku mojemu zaskoczeniu mogę oglądać filmiki w rozdzielczości 720p HD a wcześniej była tragedia przy rozdzielczości 360p
    Nadal mam te same kości pamięci RAM , ponieważ nowo zakupione kości Samsung PC3200 DDR400 CL2.5 ( M368L2923DUN-CCC ) nie są kompatybilne z moją płytą główną i komputer nie uruchamia się.
    Bez względu na to czy jest jedna kość ( próbowałem w obu slotach na zmianę ) czy są dwie kości , komputer nie uruchamia się.
    Znalazłem na znanym portalu aukcyjnym identyczną kość pamięci RAM , która obecnie działa w moim komputerze i chcę ją dokupić w nadziei ,że dwie identyczne kości będą działały w Dual Channel.
    Oznaczenie mojej kości RAM GR400D64L3/1G ( zdjęcie w załączniku )

Pierwsze pytanie : pamięć ze zdjęcia będzie działała w Dual Channel jeżeli dokupię identyczną o oznaczeniu GR400D64L3/1G ?
    Drugie pytanie : patrząc na zdjęcie, to jest pamięć Goodram czy Hynix ?

Zasilacza jeszcze nie wymieniłem, ale na wszystko przyjdzie czas :oops:

Pozdrawiam!

• Poziom 43  
    b4k3 napisał:
    pamięć ze zdjęcia będzie działała w Dual Channel jeżeli dokupię identyczną o oznaczeniu GR400D64L3/1G ?

Powinny pracować w trybie DC.

b4k3 napisał:
    patrząc na zdjęcie, to jest pamięć Goodram czy Hynix ?

Jest to moduł Goodram'a.
  • Poziom 11  
    Kasek21 napisał:
    Powinny pracować w trybie DC.

Miałeś rację, pracują w Dual Channel.
    Dokupiłem identyczną kość , wsadziłem do slotu i po odpaleniu wyświetliła się informacja , że pamięć jest uruchomiona w trybie Dual Channel. Nic nie musiałem zmieniać w BIOS 'ie żeby uruchomić Dual Channel :D

Teraz pora na zasilacz.

TAGAN TG330-U01 330W
    Modecom MC-350ATX 2.0 PFC
    Chieftec 350W GPS-350EB-101A
    Fortron FSP350W-60MDN Rev. A

?
  • Moderator na urlopie...
    Kup Modecom MC 350W, HD4650 minimum 512MB DDR2 i będzie "rakieta".
    Ostatecznie do C2D może być 7600GT, ale przy C2D trochę będzie się marnował.
    Może być także model pośredni, czyli X1950 GT/PRO, zwłaszcza z 512MB pamięcią.
    "Niższej" grafiki, niż 7600GT nie warto do tego sprzętu dokładać.
    Oczywiście cudów w postaci najnowszych gier się nie spodziewaj, ale i tak będzie to mocny sprzęt.

Zasilacz, który poleciłem, spokojnie wystarczy.
  • Poziom 11  
    Kupiłem zasilacz Modecom MC 350W i grafikę radeon HD 4650 Gigabyte 1GB DDR2
    Komputer działa bardzo dobrze. Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi.