Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką wiertarkę kupić do 300 zł?

VViolka 23 Mar 2014 12:52 3066 7
    VViolka
    Level 2  
    Witam serdecznie!
    Z góry informuję, że jestem totalnie "zielona" w temacie.
    Zbliżają się urodziny mojego chłopaka i chciałabym mu podarować dobrą wiertarkę/ wiertarko-wkrętarkę. Do tej pory nie posiadał takiego sprzętu, ale wiem jak bardzo mu zależy. Zastosowanie przy pracach domowych, dla amatora, ale dobrze jakby posłużyła mu kilka lat. Jestem skłonna przeznaczyć na to max. 300 zł.

Czy mogłabym prosić o poradę kogoś z forum? Potrzebuję konkretny model, tak abym mogła udać się prosto do sklepu bez zadawania dodatkowych pytań sprzedawcy, bo tak jak wspomniałam, kompletnie się na tym nie znam i nawet nie wiem o co pytać.

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi!
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    pawelkleczewski
    Level 8  
    Witam,
    Wielkie pytanie czy ma być to wiertarka do metalu czy do betonu?
    Najlepiej jeżeli była by na hds i na sds , to jest rodzaj wierteł, a wtedy była by uniwersalna. Proponuję Młotowiertarkę z uchwytem sds, i hds, Niech sobie pani podjedzie do sklepu typu Ler... Me.... albo Castor..... poprosi doradcę są bardzo mili chętnie pomogą odpowiedni sprzęt za odpowiednie pieniądze.
    VViolka
    Level 2  
    Wiertarka do betonu, drewna.. Do metalu nie potrzebuje.
    pawelkleczewski
    Level 8  
    Jeżeli miała by być do samego betonu, to polecił bym od razu młotowiertarkę ale jeżeli mówi pani jeszcze o drewnie to zmienia postać rzeczy, musi być na normalna główkę. Może wystarczyła by normalna wiertarka z udarem, to za 300zł to już dobrej firmy się kupi. takiej jak bosch.

Proponuję wejść na allegrro i wpisać młotowiertarka. i cene interesującą
    VViolka
    Level 2  
    Bardzo dziękuję za odpowiedź, teraz przynajmniej mam punkt odniesienia i wiem czego szukać!
    zdzisiek1979
    Level 38  
    Za 300zł to pozostaje wiertarka z udarem mechanicznym.
    Jako wiertarka na wiertła cylindryczne z wyłączanym udarem świetnie się nada do wiercenia w drewnie w metalu oraz da radę wiercić w ścianach ale jeśli chodzi o ściany w blokach to koszmar.
    Jedyny mankament tych wiertarek to kwestia przełącznika udaru. Ale pozwoliłem sobie wybrać model http://www.ebart.pl/p73,bosch-wiertarka-udarowa-gsb-13-re.html dlaczego bo w tym przypadku wiertarka ma przełącznik na górze przesuwny i po odłożeniu na bok niema sytuacji by udar się włączył jak wierci w drewnie czy w stali zaś model http://www.ebart.pl/p568,hitachi-wiertarka-udarowa-fdv16vb2-na.html ma włącznik z boku i miałem niemiłe sytuacje że po odłożeniu wiertarki na bok wciskał się przełącznik udar / bez udaru i wiertarka działała z udarem to irytuje jak trzeba przerwać i przełączyć z początku to nie będzie wnerwiać ale za 20 razem już tak.
    Tyle że tak jak napisałem wiercenie w twardych ścianach to koszmar nie mato jak wiertarka SDS plus.

Tyle że w sklepie w mieście a w sklepie internetowym ceny się różnią. Wybierz i pokaż nam co wybrałaś to ocenimy wybór.

P.S. Zazdroszczę mu :D
    VViolka
    Level 2  
    Dziękuję, za radę. Niestety nie mieszkam obecnie na terenie Polski, więc prawdopodobnie pozostaje mi zakup w sklepie stacjonarnym w Anglii, albo na angielskiej stronie internetowej. Przeglądałam oferty sklepów B&Q, screw-fix, Argos itp. ale wybór jest przeogromny i nie bardzo wiem na co mam zwracać uwagę.

Na stronie producenta udało mi się znaleźć wiertarkę Boscha, którą Pan mi zaproponował. Może zadam głupie pytanie, ale czy tą wiertarką można też wkręcać śrubki (to bardzo pomocne przy skręcaniu mebli)? :D
    zdzisiek1979
    Level 38  
    Oczywiście że tak. Kwestia tylko opanowania techniki bo wiertarka nie ma hamulca jak wkrętarka i sprzęgła ma większe obroty od wkrętarek ale nie sprawia to trudności jak się przyzwyczai to idzie dobrze.