Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Kadett 1.4i - duże zużycie oleju silnikowego

08 Kwi 2005 09:42 1090 3
  • Poziom 10  
    mam nastepujący problem silnik mi spala ok 0.7l oleju (silnikowego) na 100 km. zielonego pojęcia mie mam co to moze byc, silnik kopci na błekitno, ciśnienia na garach ma po 1.3 ,tylko na pierwszym 0.9. Gdyby siedziały uszczelniacze lub pierścienie to brał by olej ale nie w takiej ilości. I jeszcze jedno poprzedni właściciel powiedział mi ze po zerwaniu paska rozrzadu wymienił głowice i założył od 1.3 Czy w głowicy sa inne kanały olejowe i gdzies oliwa dostaje sie na gar?
  • Poziom 14  
    Dwie główne przyczyny to już chyba wymieniłeś i na nich trzeba się skupić. Po pierwsze pierścień zgarniający na tłoku -wystarczy go źle założyć (odwrotnie) i będzie pompował olej nad tłok. Miałem już taki przypadek -3 litry oleju na 250 km. Po drugie uszczelniacze na zaworach ssących jeżeli utraciły swoją elastyczność to trzeba wymienić na nowe najlepiej silikonowe.
  • Poziom 39  
    Przede wszystkim za duża rozbieżność ciśnienia ,prawdopodobnie uszkodzenie masz na 1 cyl. ,tłok pierścienie gładz cylindrowa, tam szukaj uszkodzenia .
  • Poziom 10  
    Na przyszły wikend zdejmuję głowice i zobacze dokładnie co jest grane. czy przyczyna może być w uszczelce pod głowicą? chodzi mi o to czy nie jest wydmuchana między garem i kanałem olejowym?