Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master 2,5dci 2010r ciśnienie paliwa, pompa CR

23 Mar 2014 15:14 7467 5
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z uruchomieniem Mastera po wymianie silnika. Silnik zamontowałem kompletny z osprzętem oprócz wtryskiwaczy, wsadziłem nowe, dodam iż silnik pochodzi z rozbitego auta do końca sprawnego przebieg niecałe 150tyś. Po podłączeniu pod komputer nie ma błędów, problem jest z ciśnieniem paliwa na listwie 4 bary.
    Jak wspomniałem:
    wtryski nowe
    sprawdzone na przelewach (0ml)
    listwa podmieniana
    regulator podmieniany
    czujnik na listwie podmieniany
    rozrząd ok
    Czy pompa CR mogła się zepsuć od stania?? Silnik stał w garażu 2,5 roku.
    Czy coś jeszcze mogę podmienić, by upewnić się że to pompa CR
  • Poziom 34  
    Mogła,i sprawdz synchro bo jnaczej z tego niebedzie nic.
  • Poziom 30  
    Ten silnik też był z podobnego rocznika czy starszy model?
    W starszych modelach była elektryczna pompa niskiego ciśnienia w zbiorniku paliwa, nie jestem pewien ale w 2010 jest chyba pompa samo zasysająca więc nie zapali.
    Musisz to sprawdzić.
  • Poziom 9  
    Silnik G9U A650 z brata bliźniaka ten sam rok nawet miesiąc, one nie mają pompy wstępnej tylko gruszka przed filtrem, nabita na kamień!!
  • Poziom 30  
    Regulator na pompie zamyka dopływ jak jest za duże ciśnienie, więc odłącz go nabij gruche na kamień i próbuj zapalić jak będzie brak chwilowego ciśnienia to niestety pompa .
    Sprawdz też czy jest ok z zasilaniem paliwa, jak wykręcisz regulator z pompy i będziesz pompował gruszką to ma tryskać ciśnienie. Możesz też troszke poluzować regulator i wtedy kręcić rozrusznikiem i patrzeć na skoki ciśnienia, jak ciągle max 4bary to niestety pompa.
    Przy braku synchro i dobrej pompie ciśnienie na listwie w ok 20-50barów i wyłapiesz to tyko clipem. Ale piszesz że silnik chodził do końca i nie było żadnych rozbiórek więc rozrząd powinien być ok.
  • Poziom 9  
    Pompa wymieniona auto odpala, dziwne ale od stania w garażu pompa się skończyła. Dzięki za podpowiedzi. Jak będę miał wolną chwilę to rozbiorę tą pompę i opisze co się z nią stało.
    Zamykam temat