Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Master 2,5dci 2010r ciśnienie paliwa, pompa CR

F_R_E_D_I 23 Mar 2014 15:14 11880 5
 • #1
  F_R_E_D_I
  Level 9  
  Witam, mam problem z uruchomieniem Mastera po wymianie silnika. Silnik zamontowałem kompletny z osprzętem oprócz wtryskiwaczy, wsadziłem nowe, dodam iż silnik pochodzi z rozbitego auta do końca sprawnego przebieg niecałe 150tyś. Po podłączeniu pod komputer nie ma błędów, problem jest z ciśnieniem paliwa na listwie 4 bary.
  Jak wspomniałem:
  wtryski nowe
  sprawdzone na przelewach (0ml)
  listwa podmieniana
  regulator podmieniany
  czujnik na listwie podmieniany
  rozrząd ok
  Czy pompa CR mogła się zepsuć od stania?? Silnik stał w garażu 2,5 roku.
  Czy coś jeszcze mogę podmienić, by upewnić się że to pompa CR
 • #2
  jokerro
  Level 34  
  Mogła,i sprawdz synchro bo jnaczej z tego niebedzie nic.
 • #3
  diodabg
  Level 30  
  Ten silnik też był z podobnego rocznika czy starszy model?
  W starszych modelach była elektryczna pompa niskiego ciśnienia w zbiorniku paliwa, nie jestem pewien ale w 2010 jest chyba pompa samo zasysająca więc nie zapali.
  Musisz to sprawdzić.
 • #4
  F_R_E_D_I
  Level 9  
  Silnik G9U A650 z brata bliźniaka ten sam rok nawet miesiąc, one nie mają pompy wstępnej tylko gruszka przed filtrem, nabita na kamień!!
 • #5
  diodabg
  Level 30  
  Regulator na pompie zamyka dopływ jak jest za duże ciśnienie, więc odłącz go nabij gruche na kamień i próbuj zapalić jak będzie brak chwilowego ciśnienia to niestety pompa .
  Sprawdz też czy jest ok z zasilaniem paliwa, jak wykręcisz regulator z pompy i będziesz pompował gruszką to ma tryskać ciśnienie. Możesz też troszke poluzować regulator i wtedy kręcić rozrusznikiem i patrzeć na skoki ciśnienia, jak ciągle max 4bary to niestety pompa.
  Przy braku synchro i dobrej pompie ciśnienie na listwie w ok 20-50barów i wyłapiesz to tyko clipem. Ale piszesz że silnik chodził do końca i nie było żadnych rozbiórek więc rozrząd powinien być ok.
 • #6
  F_R_E_D_I
  Level 9  
  Pompa wymieniona auto odpala, dziwne ale od stania w garażu pompa się skończyła. Dzięki za podpowiedzi. Jak będę miał wolną chwilę to rozbiorę tą pompę i opisze co się z nią stało.
  Zamykam temat