Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L500D-10R - Brak obrazu po naciśnięciu Power

23 Mar 2014 17:53 1476 3
  • Poziom 7  
    Witam! Mam nietypowy problem. Dostałem w prezencie uszkodzonego laptopa Toshibe Satellite L500D-10R. Uruchomiłem go i nie wyświetlił się żaden obraz, nawet nie podświetliła się matryca. Po przeczytaniu występujących w tym modelu usterek zająłem się rozbiórką laptopa w celu zdiagnozowania problemu. Obejrzałem całą płytę główną i nie znalazłem nic spalonego, lub uszkodzonego. Wyjąłem kartę graficzną i też wygląda na sprawną. Proszę o pomoc :) Mogę podesłać zdjęcia.
    Edit:
    Model MOBO: kswae l15
  • Poziom 19  
    Witam.
    Mało trochę danych czy laptop uruchamiając się obraca wentylatorem uruchamia dyski migają lub świecą jakieś ledy ,to że gołym okiem nie widać nic niepokojącego o niczym nie świadczy.Do zdjagnozowania usterki są potrzebne odpowiednie przyrządy choćby multimetr do podstawowych pomiarów.
    Próbował Kolega podłączyć pod zewnętrzny monitor?
    Podejrzewam uszkodzenie układu graficznego lub przetwornic zasilających poszczególne bloki płyty głównej ale to tylko domysły bo nic Kolega nie pomierzył i więcej nie powiedział.Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Pomierzyć nie mam czym. Wentylatory i dysk się kręcą diody migają po podłączeniu zasilacza, tylko nie ma obrazu. Złożę go i napiszę czy będzie obraz po podłączeniu oddzielnego monitora.
  • Poziom 27  
    Babcia_Irenka napisał:
    Pomierzyć nie mam czym.

Więc proponuję oddać do serwisu.