Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Mastercook - Zmywarka cały czas wypompowuje wodę

23 Mar 2014 18:14 6441 3
 • Level 8  
  Witam.
  Mam problem jak w temacie. Może, któryś z Kolegów zetknął się z podobnym problemem. Zmywarka po włączeniu uruchamia pompę opróżniania i pracuje do chwili pojawienia się błędu z trzykrotnym sygnałem dźwiękowym co wskazuje na problem z opróżnianiem. Wyłącznik pływakowy w wannie sprawdzony, pompa czysta itd.

  Zauważyłem, że nie pobiera wody, a wydaje mi się, że powinna zacząć ten krok podczas wypompowywania. Elektrozawór sprawny lecz nie dostaje napięcia. Sprawdziłem termostat, odpiąłem przewód uziemiający od grzałki, wzrokowo sprawdziłem moduł sterujący, wszystkie switch-e. Nie mam pojęcia co jeszcze może być, czy rzeczywiście moduł? Proszę szanownych Kolegów o pomoc.
 • MetalworkMetalwork
 • Level 8  
  Witam ponownie. Spodziewałem się choć jednej, dwóch odpowiedzi... Nie miałem czasu/cierpliwości by podejść jeszcze raz do tej zmywarki, a gdy wreszcie to nastąpiło "posunąłem" się o jeden krok do przodu. Otóż teraz mam problem nie z bez przerwy pracującą pompa opróżniania lecz ze zjawiskiem przelewania po uruchomieniu elektrozaworu napełniania. Program zaczyna się normalnie czyli poimpa opróżniania startuje, później zatrzymuje się i otwiera zwór napełniania. Mikro switch działa i jest sprawny, a jednak przy pierwszym otwarciu elektrozaworu nie daje sygnału do jego zamknięcia i tym samym woda wylewa się z komory pływaka i uruchamia się pompa opróżniania przez hydrostat, co za tym idzie alarm z 4-krotnym sygnałem. Nie wiem już gdzie szukać, a nie chcę ryzykować zakupu elektroniki. Może któryś z Kolegów ma doświadczenie z taka wadą lub wie w jaki sposób sprawdzić elektronikę.
 • MetalworkMetalwork
 • Helpful post
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Wyczyść : komorę hydrostatu + węża który od niej dochodzi tzw. peszla :D
 • Level 8  
  Wygląda na to, że rzeczywiście drożność węża od komory pływakowej do komory filtra miała tu decydujące znaczenie. Poprzednio sprawdzałem dmuchając w niego i wydawał się drożny, ale to jak widać nie wystarczało do swobodnego przepływu wody. Wymontowałem i wyczyściłem, było w nim sporo brudu. Puściłem teraz próbny cykl mycia i zobaczymy. Na razie serdeczne dzięki za pomoc. Po upewnieniu się, że wszystko jest w porządku podzielę się informacją.
  Edit:
  Okazuje się, że wszystko działa. Dziękuję serdecznie za pomoc i zamykam temat.