Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żarówki led cree h7 emitujące 3600 lm z rzekomą homologacją holenderską

nicechief 23 Mar 2014 20:46 56880 7
  • #1 23 Mar 2014 20:46
    nicechief
    Poziom 6  

Witam!
    Ostatnio znalazłem żarówki led zaminenniki zwykłej żarówki h7 o rzeczywiście dość dobrej jakości świecenia. Widziałem jak to świeci w nocy jako światło mijania w reflektorze FF Forda Mondeo MK4 i jestem zachwycony. Ponieżej zamieszczam link do aukcji:

Moderowany przez Błażej:

Tu też masz ciekawą informację:
    3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

Sprzedawca zachwala swój produkt zapewniając, że posiada on homologację, ale ciężko mi w to uwierzyć, po pierwsze ze względu na brak numeru badania, a po drugie taka homologacja i tak na nic się raczej zda, gdyż do reflektorów halogenowych można zastosować jedynie homologowane halogenowe źródło światła... Niby żarówka emituje poniżej 2000 lm, więc nie wymaga spryskiwacza ani samopoziomowania, ale jak mniemam jest nielegalna. Zastanawiam się nad kupnem, lecz nie chciałbym stosować czegoś, co może mi przysporzyć tylko problemów.

0 7
  • #2 23 Mar 2014 21:12
    zed71
    Poziom 22  

zwykły bajer dla frajerów. światła led to są swiatła led a xenony (lampy wyładowcze) to są xsenowy. różnice są w budowie. poczytaj sobie o xsenonach (jak działają itp) i o ledach i bedziesz wiedzał co to jest. na zdjeciach widac jedna diode smd (dość dużej srednicy co prawda) ale to są swiatła led a nie xsenony ;-) a przy założeniu czegoś takiego bedziesz miał tylko kłopot (brak homologacji)

3
  • #3 23 Mar 2014 21:27
    bodziot
    Poziom 17  

Nicechief pisze tylko o zamienniku lamp h7, a nic w jego poście nie ma o xenonach. Po drugie lampy led do oświetlenia drogi to teraz najnowsza moda już dostępna w reflektorach. Tak, że być może jest to dobre rozwiązanie ( chociaż może nie w tym wypadku)

Moderowany przez Błażej:

Dobre rozwiązanie do czego? Do szybkiej utraty dowodu rejestracyjnego? Wiesz, co to homologacja? Wiesz, jakie warunki musi spełnić źródło światła i dlaczego są one niezamienne? Wiesz, co za homologację ma to omawiane źródło światła? Wiesz cokolwiek, czy p prostu bajer ci się podoba?

1
  • #4 23 Mar 2014 22:07
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

nicechief jeśli dobrze pamiętam, to prywatnie przeprowadzał testy tych źródeł światła ktoś z forum swiatelka.pl Zajrzyj tam i poszukaj, bo są zdjęcia i omówienia dwóch wersji tych "zamienników".

2
  • #5 24 Mar 2014 05:59
    zed71
    Poziom 22  

W opisie aukcji było że są to żarówki "ŻARÓWKA H7 LED CREE 3600 LM HOMOLOGACJA E4 XENON", a więc pomieszanie z poplątaniem ;-), a samochód musi mieć żarówki takie jak wymienione w homologacji, a więc zwykle h7 bo inaczej nie przejdzie badan technicznych i policja będzie miała prawo do zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

2
  • #6 24 Mar 2014 11:44
    nicechief
    Poziom 6  

Błażej, dzięki za info. Sprawdziłem jak poleciłeś i rzeczywiście średnio radzą sobie te zamienniki z formowaniem właściwej lini światła i cienia w reflektorach odbłyśnikowych, ale problem po części jest eliminowany w przypadku soczewki z tą różnicą, że o ile dioda ma średnicy tyle ile ma długości żarnik w żarówce h7, to nie trafia idelanie w ogniskową i mimo, iż strumień świetlny jest nawet mocniejszy niż w przypadku żarówki halogenowej, to w soczewce ewidentnie widać nieproporcjonalne rozłożenie światła na drodze. Czyli dla jasności, ten zamiennik, a konkretnie źródło emisji światła nie trafia idealnie w ogniskową niezależnie czy jest to sam odbłyśnik w reflekrorze FF czy reflektor projekcyjny z tą różnicą, że projektor ma właściwą linię odcięcia. Co do kwestii, którą tu poruszyliście odnoszącą się do nieścisłości w opisie aukcji, to od tego abstrahuję. Chodziło mi o legalność tych zaminników w reflektorach z homologacją halogenową bez znaczenia czy są to FF czy soczewki, tematu reflektorów z wyładowczym źródłem światła H.I.D. nie poruszam... Zamieszczam zdjęcia wspomnianych zamienników wraz z rzekomą homologacją. Swoją drogą niezależnie od poziomu liberalizacji w obrębie badań homologacyjnych przeprowadzanych w Holandii, mniemam, że te zamienniki raczej takowego nie przeszły pozytywnie, właśnie ze względu na wymienione wyżej mankamenty.

3
  • #7 16 Paź 2014 11:33
    c64club
    Poziom 18  

Odkopuję, bo info może się przydać.
    To, że homologację, szczególnie E11 (brytyjską) i czasem E4 dostają różne wynalazki, które już na oko bez badań fotometrycznych można odrzucić, to wiadomo.

Ale tutaj sprzedawca już jest bezczelny do granic. Ten znaczek nawet nie przypomina symbolu, jaki znajduje się na homologowanych elementach. E-ileś nie jest nawet w okręgu. Musiał mieć dostęp do laserowej grawerki.

0
  • #8 04 Gru 2017 14:01
    byradzio
    Poziom 8  

Hej,

Odkopię troszkę temat, żarówki które wrzucał kolega mają jakąś dziwną homologację ale ostatnio trafiłem na produkt który podobno taką posiada i co więcej jest wybity nr homologacji, jak to wygląda prawnie z takimi zamiennikami żarówek?
    Żarówki led cree h7 emitujące 3600 lm z rzekomą homologacją holenderską

4