Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FA5310 - UC3843 i przetwornica 12V/225V

birut 24 Mar 2014 00:28 4995 4
    birut
    Level 21  
    Zbudowałem przetwornicę na innym scalaku (UC3843) https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1319303.html , bo dla FA5310 mało przykładów. Zmieniłem jedynie tranzystor na 2SK2588 i oczywiście trafo jest inne (odwrócone z zasilacza impulsowego 230-12V 60W). Przetwornica przy włączeniu bierze mnóstwo prądu (5-7A) bez obciążenia, zasilacz 12V , którym zasilałem wyłączał mi po 1s. Oscyloskop pokazywał jakieś 50 Hz na drenie zamiast kilkadziesiąt kHz, które było jedynie na pin 4 RT/CT i to tylko w przedziale napięcia zasilania od 10V do 12,5V . Dla bezpieczeństwa zasilam w szeregu z rezystancją 5 Ohm. Oczywiście wszystko zgodne z uwagami z załączonego wyżej postu. Na pin 6 (OUT) nigdy nie uzyskałem wspomnianych kHz, pojawia się jakieś stałe napięcie lub śmieci nawet jak odłączę MOS- a. Na wtórnym zero napięcia, zero przebiegów, zmieniałem na inne Tr i to samo. Zastanawiam się dlaczego nie ma na wyjściu US sygnału. Proszę o jakieś wskazówki bo nie mam większego doświadczenia na temat takich przetwornic. Prąd wyjściowy wystarczy do 50mA przy napięciu 225V.
    komatssu
    Level 29  
    Pokaż kompletny schemat swojej przetwornicy, bo bez tego ani rusz.