Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G580 (20150) Sterowniki - Brak sterowników UBUNTU

24 Mar 2014 11:46 3783 6
  • Poziom 9  
    Witam
    Zakupiłem Notebooka Lenovo G580 model 20150 bez systemu. Postanowiłem zainstalować Linuxa. Instalacja przebiegła sprawnie ale po instalacji okazało się ze nie działa karta WIFI oraz LAN . Czy Ubuntu 12.04 nie posiada do nich sterowników i czy ktoś wie który z rodziny Linux takowe posiada ?

Lan karta ; Atheros AR8162
    WIFI : Broadcom 4365

Z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 9  
    11111olo napisał:
    Ubuntu umożliwia użycie sterowników pod windows do w/w urządzeń.

Nie umożliwia...
    Linux Mint, on sobie poradził z moim laptopem - polecam
  • Poziom 9  
    Witam.
    Podbijam temat.
    Cytat:
    Umożliwia tylko trzeba się sporo napocić aby to zadziałało - jak to w linuxie.

Jeśli mógłbym prosić o instrukcję krok po kroku jak to zrobić, byłbym wdzięczny.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Również miałem problemy z Wifi i spędziłem dużo czasu zanim udało mi się coś znaleźć. Mój model karty Broadcom BCM 43142. Rozwiązanie okazało się bardzo proste i ograniczyło się jedynie do pobrania 2 paczek na innym komputerze, przeniesieniu na pandrivie paczek na komputer z Ubuntu, zainstalowaniu i ponownym uruchomieniu komputera. Wymagane paczki to dkms_2.2.0.3-1.2_all.deb oraz broadcom-sta-dkms_6.30.223.141-1_all.deb. Paczki można łatwo znaleźć w Google. Rozwiązanie działało na Ubuntu 14.04 jak i na Mint LMDE 201403
  • Poziom 2  
    Przy ponownej instalacji systemu wystąpił ten sam problem i żadne z powyższych rozwiązań nie pomagało. Ostatecznie uruchomiłem ponownie instalację systemu (Ubuntu 14.04) z podpiętym kablem sieciowym. Wszystko działa poprawnie.