Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Vario 814D 97r nie odpala-kręci dobrze

piotterr 24 Mar 2014 12:20 3705 4
 • #1
  piotterr
  Level 2  
  Po długiej bezawaryjnej trasie normalnie zgaszony po kilku dniach nie chce odpalić chociaż dobrze kręci rozrusznikiem , paliwo tryska po odkręceniu przewodów wtrykiwaczy - następnie odpowietrzony na rozruszniku nie daje oznak odpalenia nawet na samostarcie chodzi ale tylko na nim , komputer diagnostyczny nie łączy. Żadnych takich kłopotów wcześniej nie było , pojazd w ciągłej eksploatacji . Co to może być ?
 • #2
  trans-serwis
  Level 39  
  piotterr wrote:
  komputer diagnostyczny nie łączy.
  Jaki komputer?
  Star diagnoza łączy bez problemów.
 • #3
  piotterr
  Level 2  
  Okazało się że nie dochodzi prąd do sterownika na silniku i przez to komputer nie łaczył z panelem sterującym . Po podłaczeniu na "krótko" prądu do sterownika silnik odpalił. Powodem był przetarty przewód wiązki przy przedniej belce. Awaria usunięta.
 • #4
  Gerri
  Mercedes specialist
  O usterkach wiazki na przedniej belce już było na forum. Tam należy zaczynać poszukiwania. Dobrze ze napisałeś dla potomnych co było powodem ;)
 • #5
  piotterr
  Level 2  
  Fachowiec od diesla przyjechał , popatrzył , nie mógł złapać komunikacji z komputerem i stwierdził że to może być walnięty sterownik , troche pobadał kontrolką i chciał holować do swojego warsztatu . Postanowiłem wtedy skorzystać z serwisu Mercedes . Przyjechali i od razu wiedzieli co zrobić żeby odpalić.