Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco stralis - RFC przy hamowaniu

24 Mar 2014 14:59 4770 10
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich forumowiczów

Dzisiaj moja ulubiona marka aut ciężarowych IVECO

Od pewnego czasu w jednej z ciężarówek Iveco przy naciśnięciu hamulca wyskakuje błąd RFC wskazniki cisnienia powietrza w układzie znikaj, gdy puszcze pedał hamulca wszystko wraca do normy.
    Za poradą servisu zmieniłem zawór 4-drożny wraz z osuszaczem sprawdziłem wiązke od wtyczki w górnej części zaworu 4-drożnego.Nie ma poprzecieranych kabli ani nic podobnego. Zmieniłem komputer w tylej części pojazdu na inny i problem nie znika.
    Nie moge Wam podać kodów błędów poniewaz znikaja.

Jeśli ktoś miał juz podobny problem poprosze o pomoc z góry dziękuje
  • Poziom 34  
    Jak to znikają, nie przechodzą w "zapamiętane"? Nie wierzę. Wymieniasz części bez porządnej diagnostyki? To że zapala się kontrolka RFC nie znaczy że odrazu należy wymienić kastę tylnej części pojazdu. Informacja o ciśnieniu leci przez body computer i dopiero na deskę :D Na początek zrób porządną diagnostykę EBS i sprawdź czy RFC zapala światla stop przy hamowaniu.
  • Poziom 6  
    jedź do iveco zrób diagnostykę pełną i dopiero wymieniaj bo nikt ci nie pomoże chyba że będziesz wymieniał części na oślep
  • Poziom 7  
    Miler80 no znikają. Używając przycisków na kierownicy możesz sprawdzić kody błędów na wyświetlaczu. Gdy ja nacisnę pedał hamulca wyskakuje na czerwono RFC znikają wskaźniki ciśnienia w 1 i 2 układzie tak jak by układy były puste. Gdy puszcze pedał hamulca wchodzę w diagnostic przechodzę do RFC a tam nic nie ma pusto żadnego błędu.Diagnostyka komputerowa w IVECO i na moim komputerze diagnostycznym wykazuje błąd czujnika ciśnienia układu 1 i 2. Serwis też nie wie o co chodzi.Chcieli całą wiązkę od RFC wymieniać. Kierowca który jeździ tym autem zauważył że ostatnia obrysówka pomarańczowa boczna lekko się jarzy bez włączonych świateł. Światła stopu działają i w ciągniku i w przyczepie.

Podmieniłem na chwile komputery bo akurat miałem taki sam pojazd na bazie.Poza tym nie raz się zdażyło nam że komputer z przodu padł i też wszystko padło światła itp. dlatego pomyślałem że warto spróbować.
  • Specjalista - IVECO Trucks
    A co to za serwis, w którym nie wiedzą o co chodzi?Chyba że pojechałeś tam po informację, a nie do naprawy.
  • Poziom 7  
    Serwis IVECO Cammaret Trucks Temse Belgia. Serwis z którego wszystkie ciężarówki zostały zakupione.
  • Poziom 2  
    Kolego a nie padl ci przypadkiem body computer (bc) w końcu do niego wszystkie kasety sa podłączone albo któraś z szyn robi zwarę.
  • Poziom 29  
    Witam, sprawdz wiązkę z RFC DO BC, odkręć czarną pokrywkę koło zbiornika wyrównawczego płynu chłodzącego odepnij wtyczki i sprawdz czy nie ma zielonego nalotu, plus dobrze było by sprawdzić kable do środka kabiny, to, że w pobliżu osuszacza sprawdziłeś kable to mało trzeba jechać całą wiązkę probóweczką, a nie multimetrem. jak jesteś w Belgii mogę polecić ci bardzo dobry servis w Limburgii. pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A widzicie daty ?? Autor raczej za ten czas naprawił.
  • Poziom 29  
    ale jaja widziałem 7 stycznia bez roku - to właściwie czemu nie napisał który nr kabla miał przetarty ha ha - przepraszam.
  • Poziom 7  
    Naprawa udana. Problemem był kabel masowy tylnego komputera. Fabryka najpierw pomalowała rame a potem założyli kleme śrubkę skręcili i czas oraz rdza zrobili swoje.... marka zobowiązuje.....

Pozdrawiam i dziękuje za porady