Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zamrażarka whirlpool afg 6402 e-b mrugają wszystkie kontrolki

lopesa 24 Mar 2014 17:00 1899 6
  • #1 24 Mar 2014 17:00
    lopesa
    Poziom 8  

Witam

Mam problem z zamrażarka komorową whirlpool afg 6402 e-b. Mrozi do -32 stopni. Nie wyłącza się i mrugają wszystkie kontrolki na wyświetlaczu. Gdzie jest umiejscowiona czujka w tej zamrażarce? czy w klapie obok oświetlenia? Bo tam zauważyłem taką wypukłość jak by tam właśnie siedziała. Co może powodować tą usterkę?

Dzięki z góry za wszelaką pomoc

Pozdrawiam

1 6
  • #2 25 Mar 2014 09:06
    lopesa
    Poziom 8  

Spytam jeszcze czy awarii mogło ulec sterowanie? Chodzi i o płytkę. Sprawdzałem rezystancję czujki i zmienia się w trakcie ogrzewania dłonią o ile jest umiejscowiona w klapie tam gdzie wcześniej pisałem. Czy ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu tej zagadki?

0
  • Pomocny post
    #3 25 Mar 2014 10:23
    nares
    Specjalista AGD

lopesa napisał:
    czy awarii mogło ulec sterowanie?

Mogło, a przede wszystkim przekaźnik na module.

0
  • #4 25 Mar 2014 10:40
    lopesa
    Poziom 8  

zamrażarka whirlpool afg 6402 e-b mrugają wszystkie kontrolki

Mógłbyś mi powiedzieć, który to przekaźnik, bo z elektroniką jestem do tyłu na maxa :(
    I jeżeli czujka ma jakąś rezystancję, a podczas nagrzewania w dłoni ta rezystancja się zmienia to czy można uznać ją za dobrą nie uszkodzoną?

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź :)

1
  • #5 27 Mar 2014 06:54
    lopesa
    Poziom 8  

Dla zainteresowanych, cena powyższego sterowania to koszt w przedziale około 500 do prawie 600 zł. Przekaźnika niestety nie mogę namierzyć w żadnym sklepie.

0
  • Pomocny post
    #6 27 Mar 2014 08:59
    nares
    Specjalista AGD

lopesa napisał:
    Dla zainteresowanych, cena powyższego sterowania to koszt w przedziale około 500 do prawie 600 zł. Przekaźnika niestety nie mogę namierzyć w żadnym sklepie.

Taki sterownik naprawi każdy kumaty elektronik, a takie przekaźniki też będzie posiadał.

0
  • #7 01 Kwi 2014 07:13
    lopesa
    Poziom 8  

Jak napisał nares (za co mu wielki plus), wymiana przekaźnika w cenie grosze w porównaniu do całego modułu i zamrażarka jak nowa. Problem rozwiązany. Zamykam temat.

0