Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung nie wykrywa telewizji naziemnej, a sony tak

dominikzw 24 Mar 2014 18:32 3063 13
  • #1 24 Mar 2014 18:32
    dominikzw
    Poziom 17  

Witam serdecznie
    Kupiłem telewizor Samsung UE22F5000 (http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/6452139#techniczne), podłączyłem go do kablówki. Wszystkie kanały jakie są udostępnione w kablówce znalazł (mam tylko kanały analogowe). W ustawieniach wybrałem żeby skanował również antenę naziemną jednak nie znalazł żadnych kanałów.
    Znajomy posiada Sony KDL-32W656 (http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/6844061#techniczne). Jest w identycznej sytuacji czyli kablówka w analogu i wybrał skanowanie automatyczne. U niego znalazł kanały w telewizji naziemnej (TVP1 HD oraz TVP2 HD). Do telewizora ma podłączoną tylko antenę od kablówki, nie ma żadnej anteny zewnętrznej podłączonej do tv.
    Porównałem obydwa telewizory i nie widzę większej różnicy jeśli chodzi o tunery. W sony jest przycisk na pilocie digital który przełącza pomiędzy sygnałem analogowym a hd, w samsung nie widzę tego przycisk.
    Próbowałem w samsung przy odłączonej zupełnie kablówce znaleźć jakikolwiek kanał w telewizji naziemnej - efekt zerowy, nic nie znalazł.

Czy mogę prosić o poradę o co chodzi że w sony udaje się znaleźć w samsungu nie??

dziękuje za pomoc

0 13
  • #2 24 Mar 2014 18:54
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Może bardziej czuły tuner w Sony KDL-32W656.
    Spróbuj ręcznie wyszukać kanały.
    Jak możesz podłącz Samsung UE22F5000 do kablówki u znajomego.

0
  • #3 24 Mar 2014 19:01
    dominikzw
    Poziom 17  

trochę podłączenie samsunga odpada, zbyt sporo km.
    Ale jeśli samsung posiada tuner dvb-t to potrzebna jest jeszcze antena zewnętrzna żeby wykrywał telewizje naziemną czy nie ma takiej potrzeby??

0
  • #4 24 Mar 2014 19:13
    1 PAWEL
    Poziom 41  

dominikzw napisał:
    trochę podłączenie samsunga odpada, zbyt sporo km.
    Ale jeśli samsung posiada tuner dvb-t to potrzebna jest jeszcze antena zewnętrzna żeby wykrywał telewizje naziemną czy nie ma takiej potrzeby??

Wszystko zależy od typu kablówki osiedlowej czasami wystarczy wyszukiwać naziemną na kablówce.
    Jak odbiór dvb-t to tylko z anteny indywidualnej.
    Ale anteny kablowej już nie podłączysz może być tylko jeden kabel.
    Spróbuj ręcznie wyszukać kanały na kablówce, może znajdziesz hd.
    W instrukcji pilota masz opisane jak przełączyć na analogowe.

0
  • #5 24 Mar 2014 19:21
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witam. Podejrzewam, że przyczyna jest bardzo prozaiczna. Kablówka Twoja nie koniecznie może mieć w ofercie telewizje cyfrową, dlatego Ty nie odbierasz jej. Znajomy w swojej kablówce ma u siebie, to i odbiera. O ile chodzi o odbiór naziemnej cyfrowej, to chcąc odbierać z kablówki ( co nie znaczy, że masz ją w ofercie Twojego operatora ), nie jest potrzebna antena zewnętrzna. Antenę potrzebujesz wtedy, gdy decydujesz się na indywidualny odbiór z lokalnego nadajnika. Reasumując zorientuj się proszę, czy programy z naziemnej Twój operator udostępnia w swojej ofercie. O ile nie, to pozostaje Tobie odbiór poprzez zewnętrzna antenę. Pozdrawiam.

0
  • #6 24 Mar 2014 19:24
    dominikzw
    Poziom 17  

myk polega na tym że ja mam kablówkę z innej firmy a znajomy z innej.
    U siebie próbowałem wyszukać naziemną na kablówce i znalazł tylko kanały analogowe.
    Sądzisz że wina leży po stronie kablówki???
    Ręcznie ciężko będzie bo nie wiem na jakiej częstotliwości nadaje tvp 1hd i tvp2 hd

Dodano po 2 [minuty]:

W mojej ofercie którą mam wykupioną nie mam żadnego kanału w hd, wszystko analog.
    Ale znajomy u innego operatora ma tak samo, też ma wykupione tylko abonament gdzie są kanału w analogu, zero w hd. Bo gdyby miał to by mógł odbierać też polsat hd, tvn hd, a on tylko łapie tvp1 hd i tvp2 hd.

0
  • #7 24 Mar 2014 19:24
    leszekpo59
    Poziom 26  

Podaj może miasto i nazwę kablówki proszę.

0
  • #9 24 Mar 2014 19:33
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

dominikzw napisał:
    myk polega na tym że ja mam kablówkę z innej firmy a znajomy z innej.

dominikzw napisał:
    Porównałem obydwa telewizory i nie widzę większej różnicy jeśli chodzi o tunery.

No, bo problemem tutaj NIE jest żaden z wymienionych tv, "problemem" jest tutaj kablówka sama z siebie,
    dominikzw napisał:
    W mojej ofercie którą mam wykupioną nie mam żadnego kanału w hd, wszystko analog.

No to i nic dziwnego, że nie masz TVP1 HD, TVP 2 HD.
    dominikzw napisał:
    Ale znajomy u innego operatora ma tak samo, też ma wykupione tylko abonament gdzie są kanału w analogu, zero w hd. Bo gdyby miał to by mógł odbierać też polsat hd, tvn hd, a on tylko łapie tvp1 hd i tvp2 hd.

Więc, albo znajomy ma kablówkę z "pasmem" DVB-T, albo ma jednak jakiś mini pakiet cyfrowy.

dominikzw napisał:
    znajomy toruń - msm

I wszystko jasne:
    znajomy ma pakiet kablowej tv cyfrowej za 8 zł, a tam w pakiecie są te 2 kanały (TVP 1 HD, i TVP 2 HD), o których piszesz.

0
  • #10 24 Mar 2014 19:37
    dominikzw
    Poziom 17  

chyba kablówka w ramach analogu mimo że nie ma wykupionego żadnego pakietu udostępnia dwa kanały w hd w ramach "promocji" z tego co widzę na stronie (http://www.tvk.torun.pl/art/47/cennik2.html)

Myślałem że skoro tv ma dekoder dvb-t i to można bez użycia kabla łapać sygnał z kablówki i jednocześnie telewizje naziemną.

0
  • #11 24 Mar 2014 19:46
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj ponownie. Telewizja Kablowa Toruń ma w swojej ofercie programy z naziemnej cyfrowej. Multimedia natomiast nic nie podaje o tym na swojej stronie, a do tego, odbiór programów cyfrowych od tego operatora wymaga podłączenia zewnętrznego dekodera od nich, który ma wgraną listę programów i dopiero tą drogą można odebrać z kablówki sygnał cyfrowy. Odbiór z indywidualnej anteny, jak wspomniałem wcześniej, wymaga podłączenia anteny zewnętrznej i po przeskanowaniu TV na pewno znajdą się programy cyfrowe, o które pytasz. Pozdrawiam.

0
  • #12 24 Mar 2014 19:48
    dominikzw
    Poziom 17  

Dodam że inny znajomy który ma też w msm dostał dekoder żeby odbierać kanały w hd (proponują dekoder albo kartę do dvb-c), bo twierdzą że bez tego nie odbierze kanałów. No ale może wyjątek stanowią te dwa kanały 1 i 2 jak ktoś ma sam analog

0
  • #13 24 Mar 2014 19:50
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

To żle widzisz, kanały analogowe są GRATISOWE, po wykupieniu tego pakietu CYFROWEGO za 8 zł, i w tym pakiecie CYFROWYM masz te kanały o których mowa.

dominikzw napisał:
    Myślałem że skoro tv ma dekoder dvb-t i to można bez użycia kabla łapać sygnał z kablówki i jednocześnie telewizje naziemną

To zupełnie co innego, DVB-T, a DVB-C!.
    Opis usługi z ich strony:
    "Cyfrowa Telewizja Kablowa Toruń oferuje 173 kanały nadawane w standardzie DVB-C, w tym 31 w wysokiej rozdzielczości HD. Odbiór programów odbywa się za pośrednictwem udostępnianego przez TVK Toruń dekodera HD z kartą abonencką lub bezpośrednio przez telewizor wyposażony w głowicę DVB-C MPEG-4, do którego gniazda CI montowany jest wydawany przez operatora moduł CAM wraz z abonencką kartą dostępową systemu Conax."

0
  • #14 24 Mar 2014 19:53
    dominikzw
    Poziom 17  

wiem że dvb-t i dvb-c to co innego.
    dopytam się znajomego czy on przypadkiem nie ma wykupionego pakietu cyfrowego za te 8 zł

0