Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Helix b62c - słaby bas - takie głośniki?

24 Mar 2014 19:11 13671 11
  • Poziom 7  
    Witam,
    Po zamontowaniu głośników Helix b62c mam trochę mieszane odczucia. Dźwięk wysokich tonów bardzo mi się podoba, ale niskie tony to porażka. Wiem, że nie powinienem spodziewać się "cudów", ale sądząc po opiniach powinny zagrać dużo lepiej. Głośniki podłączone są pod radio kenwood kdc-w4034 (może to wina radia), drzwi są wyciszone i zamontowane dystanse. Przewody podłączyłem tak jak należy. Sprawdzałem nawet balansem czy głośnik grający samodzielnie daje więcej basu i nic.

W drugim samochodzie SEAT TOLEDO II są oryginalne głośniki philipsa i grają o wiele lepiej.

Miał ktoś już taki problem i sobie poradził? Czy o prostu te głośniki są "przereklamowane".
  • Moderator CarAudio
    Nie po prostu podpiąłeś je w przeciwfazie .
  • Poziom 7  
    Ale gdybym podpiął je w przeciwfazie to jak bym balansem "skierował" głos na jeden głośnik to by poprawiło się brzmienie. Czy może nie koniecznie?
    Tak czy siak, jutro spróbuje zamienić przewody na jednym głośniku, chociaż jestem przekonany że jest podłączone dobrze.
  • Poziom 7  
    Przewody na próbę zamienione i nie ma poprawy. Wiecie co może być jeszcze przyczyną ?
  • Poziom 28  
    Może po prostu za dużo od nich wymagasz. Te głośniki nie są stworzone do grania basem. Druga sprawa to że niewiele napisałeś o tym wygłuszeniu a to też może wpływać na to jak grają.
  • Poziom 7  
    Drzwi wygłuszałem "budżetowo" matami APP. Miałem nadzieje, że zagrają chociaż jak seria w Toledo bez żadnego wygłuszenia. Ciągle się zastanawiam nad tym radiem, bo może to radio nie daje dobrego dźwięku. Nie jest to bardzo popularny model kenwood-a i nie ma za dużo opinii na temat tego radia.
  • Pomocny post
    Moderator CarAudio
    auriol321 napisał:
    Drzwi wygłuszałem "budżetowo" matami APP.

auriol321 napisał:
    Miałem nadzieje, że zagrają chociaż jak seria w Toledo bez żadnego wygłuszenia.

Może nie wiesz ale w Toledo drzwi są zamknięte blachą i to dość szczelnie i przez to w tym aucie tak "zionie basiorem" z drzwi i to nawet bez ich dotykania matami ;)
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    auriol321 napisał:
    Drzwi wygłuszałem "budżetowo" matami APP. Miałem nadzieje, że zagrają chociaż jak seria w Toledo bez żadnego wygłuszenia. Ciągle się zastanawiam nad tym radiem, bo może to radio nie daje dobrego dźwięku. Nie jest to bardzo popularny model kenwood-a i nie ma za dużo opinii na temat tego radia.

Akurat tanie maty niewiele dają. Jeśli w Toledo drzwi są wykonane podobnie jak u mnie w Ibizie to nie ma co się dziwić że bez wygłuszenia grają basem. Dodatkowo philipsy montowane w seatach to dość dobre głośniki. Co do radia to brat miał podobny model i jakoś na niego pod tym względem nie można było narzekać.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Zacznijmy może od tego, co to za auto i w jaki sposób są zamontowane głośniki? Co oznacza wygłuszenie budżetowe?
    Zenek1988 napisał:
    Akurat tanie maty niewiele dają
    Jeżeli są wklejone poprawnie i zgodnie ze sztuką, to bardzo nie masz racji.
  • Poziom 7  
    Samochód to ibiza 6k. Matami okleiłem zewnętrzną blachę drzwi od środka i blachę między boczkiem a drzwiami zaklejając wszystkie otwory. Dystanse są przykręcone na śruby do drzwi.

Na próbę podłączyłem radio "no name" i gdy włączyło się loudness to bas się pojawił, ale ogólnie dźwięk z tego radia był słaby(taki głuchy), no ale to jakieś tanie chińskie radio. Tak więc trzeba będzie kupić jakieś lepsze radio i poczekać aż głośniki się "wygrzeją". Chyba nic więcej nie da się zrobić.

PS. Gdy słucham na moim radiu to jakiś bas też jest, ale gdy muzyka gra dość głośno. A zależało mi na przyjemniejszym "dole" przy średniej głośności. Może rzeczywiście za dużo od nich wymagam.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Daj im chwilę czasu, na wygrzanie. Powinny lepiej zagrać.
    Zdecydowanie więcej dynamiki "z dołu" dodał by im wzmacniacz, nawet niewielkiej mocy (2x30W).
    Zadam może dziwnie brzmiące pytanie, ale głośniki (ich kosze) mają fizyczny kontakt z wnetrzem drzwi? Pytam, bo widziałem już robotę takiego jednego magika, który to wylepił wszystko szczelnie matami, na to przykrecił dystanse no ale zapomniał (lub nie wiedział) że otwory wewnatrz nich trzeba wyciąć i dać oddychać głośnikom..
  • Poziom 7  
    slavwek.ie napisał:
    Daj im chwilę czasu, na wygrzanie. Powinny lepiej zagrać.
    Zdecydowanie więcej dynamiki "z dołu" dodał by im wzmacniacz, nawet niewielkiej mocy (2x30W).
    Zadam może dziwnie brzmiące pytanie, ale głośniki (ich kosze) mają fizyczny kontakt z wnetrzem drzwi? Pytam, bo widziałem już robotę takiego jednego magika, który to wylepił wszystko szczelnie matami, na to przykrecił dystanse no ale zapomniał (lub nie wiedział) że otwory wewnatrz nich trzeba wyciąć i dać oddychać głośnikom..

Głośniki mają "czym oddychać" i wszytko jest na 100% zrobione poprawnie, tylko tanim kosztem (tanie maty).

Dzisiaj kupiłem radio Pioneer deh 1600ub i jest duża poprawa. Wiem, że to tanie radio ale mi w zupełności wystarczy. Ma ono mnóstwo "podbijaczy"(oczywiście nie wszystkie włączone na max-a) i teraz nawet słuchając cicho bas jest obecny, a gdy wezmę głośniej to nawet lusterka drgają(ale nic nie trzeszczy). Gra tak jak oczekiwałem (nie ma cudów, ale mi to wystarczy). Wysokie tony po ustawieniu radia też są ok.

Dzięki wszystkim za pomoc. Temat można Usunąć/Zamknąć.