Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samson G-Track - Po nagraniu, dźwięk tylko z lewego kanału

fullje 24 Mar 2014 20:07 987 2
  • #1 24 Mar 2014 20:07
    fullje
    Poziom 2  

Witam! Posiadam Samson G-Track jednakże gdy nagrywam na nim swój głos muszę poddać go obróbce w jakims programie dźwiękowym by nadać mu stereo mode. Sam nagrywa z siebie tylko na lewy kanał. Czy jest jakaś możliwość by automatycznie nagrywał w stereo? Jest to o tyle męczące na ts gdzie ludzie mówią że czasmi nie rozumieją mnie jak mówi więcej niż jedna osoba :) W odsłuchu ( jak podepne sobie plemniczki-słuchawki ) to słychać z obu kanałów. Proszę o pomoc.

0 2
  • #2 26 Sie 2017 21:15
    prlunitra
    Poziom 16  

Może troszeczkę jestem świrnięty odpowiadając na temat sprzed 3 lat, ale na przyszłość dla potomnych może się przyda. Otóż Samson G-Track jest tak skonstruowany, że ma wejście liniowe pod które możemy podłączyć jakiś instrument. Gdy mamy ustawione nagrywanie z mikrofonu również jest nagrywane wejście liniowe, lecz nasz wokal jest nagrywany oddzielnie i sygnał z wejścia liniowego również (przez co nasz wokal jest tylko na lewym kanale, na prawym właśnie jest zapis z wejścia liniowego również lewego kanału lecz zapisywany na prawy) , dzięki czemu możemy nagrywać dźwięk np z gitary (basowej/elektrycznej/cokolwiek) oraz nasz wokal oddzielnie mimo iż na odsłuchu na słuchawkach możemy słyszeć oba sygnały równocześnie [ustawienie mono] lub rozdzielone na kanały [ustawienie stereo] (czyli jak faktycznie wygląda zapis). Więc aby nagrywać nasz dźwięk w mono czyli tym "stereo" o którym mówisz (bo ze stereo to nie ma nic wspólnego jest to jedynie powielony ten sam sygnał na dwa głośniki), wystarczy w ustawieniach nagrywania w windowsie/mac'u ustawić by sygnał z naszego mikrofonu był zapisywany jako mono, musimy wejść w ustawienia dźwięku i wybrać opcje nagrywania naszego mikrofonu i ustawić na 1-kanałowe [u mnie ustawienie: Ustawienia Dźwięku/nagrywanie (zaznaczenie "linia" <-czyli nasz mikrofon)/właściwości/zaawansowane, i format domyślny zmieniamy na :1-kanałowe najlepiej próbkowanie 44100 Hz)] i problem rozwiązany :)

0
  • #3 27 Sie 2017 02:23
    fullje
    Poziom 2  

Z tym przestawieniem na 1kanał już poradziłem sobie jakoś 3 lata temu :D Ale przypomniało mi to jak długo ten mikrofon mam :P Nadal polecam! I dzięki za odpowiedz :D

0