Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher K3.99 - Myjka dopompowuje ciśnienie przy braku poboru wody pistoletem

24 Mar 2014 20:47 15315 10
  • Poziom 10  
    Witam, mam dziwny problem z myjką Karcher model K3.99. Myjka ogólnie działa bez zarzutu poza jednym objawem - przy doprowadzonej wodzie z ujęcia i włączonym zasilaniu (przełącznik na 1), ale nie używaniu jeszcze pistoletu - pompa automatycznie załącza się na ułamek sekundy co około sekundę. Tak jakby jakiś czujnik ciśnienia ciągle dobijał. Podobnie jest po uruchomieniu pistoletu (mycie obojętnie jakim ciśnieniem) po puszczeniu spustu - skończeniu spryskiwania - znów pompa dopompowuje co sekundę...
    Ktoś miał podobny problem?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Na 90% głowica sterująca do wymiany...
  • Poziom 10  
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Pytanie jednak na początek sprawdzenie uszczelek, czy prawdopodobnie cała głowica może być do wymiany?
  • Poziom 10  
    wojtasdw napisał:
    Na 90% głowica sterująca do wymiany...

Miałeś rację - punkt dla Cienie - głowica była do wymiany - potwierdził to też " Pan Złota Rączka" w autoryzowanym serwisie producenta dla modeli 3.99. Nie miałem urządzenia ze sobą, kupiłem części...

Po złożeniu maszyny najpierw miałem problem, że po zakończeniu poboru wody pompa nadal chodziła - posmarowałem jeszcze raz sprężynkę tłoczka, który styka się z wyłącznikiem, przeczyściłem jeszcze raz wszystkie elementy - łącznie z wyjmowaniem kulki z zaworka zwrotnego (foto z innego prześledzonego tematu - ale nie rozwiązanego) i sprawdzeniem, czy nic tam się nie dostało... I analogicznie właśnie do tego tematu - najpierw pompa nabijała ciśnienie (nie wyłączała się), po wyłączeniu poboru wody lancą, teraz natomiast pompa pracuje bez zarzutu na małym ciśnieniu, a na dużym (lanca regulowana na +) albo się załącza pulsacyjnie, albo w ogóle wyłącza - obserwując ten mały tłoczek obok włącznika/króćcu do szamponu przy małym ciśnieniu tłoczek się wysuwa - nie wyłącza cyngla, przy dużym właściwie pozostaje bez ruchu, ale wyłącza...

Potrzebuję pomocy co dalej - śledząc różne fora na temat myjek Karcher - sprawdziłem różne szczegóły:

1. Okazało się ,że w przekładni łożyskowej nie było smaru a raczej jego resztki i myjka chodziła na sucho do tego stopnia spowolniło to pracę myjki ,że zmalało ciśnienie a co za tym idzie pracę pulsacyjną na wyłączonej lancy (za małe ciśnienie)

U mnie wszystko było posmarowane,

2. Ja miałem podobny problem ale okazało się że podszedł opiłek na dyszy wylotowej które zmniejszało przepływ a za razem wzrosło ciśnienie w wężu co powodowało wyłączanie myjki.

Wszystkie bebechy wewnątrz myjki czyściłem - już chyba 4x (poza samą lancą)

3. Sprawdź jeszcze zawór zwrotny z lancy ,czy jest na nim dobra uszczelka i czy jest sprężynka

Jedyne miejsce, którego nie sprawdziłem, ale mam 2 lance: regulowaną +/- i drugą rotacyjną. Na obu myjka wyłącza się przy wysokim ciśnieniu. Sprawdzę dzisiaj te zaworki, ale jeśli tam będzie wszystko czyste/sprawne, to co dalej?
  • Poziom 14  
    Jeśli po naciśnięciu spustu pistoletu urządzenie pracuje pulsacyjnie to sprawdź drożność dysz.
    Jeśli po puszczeniu spustu pistoletu urządzenie dobija ciśnienie to wymień zaworek zwrotny na dopływie.
  • Poziom 10  
    wojtasdw napisał:
    ... sprawdź drożność dysz.

Możesz przybliżyć których dysz? Jeżeli w lancy, to dziś sprawdziłem pistolet, obie lance - wszystko drożne i czyste...Jeżeli coś wewnątrz głowicy, to podaj proszę numer części na schemacie...

Wiem, że nie rozbierałem tylko części oznaczonej numerem 2 - to co na fotkach poniżej...

Karcher K3.99 - Myjka dopompowuje ciśnienie przy braku poboru wody pistoletem Karcher K3.99 - Myjka dopompowuje ciśnienie przy braku poboru wody pistoletem
  • Poziom 14  
    dysza jest na końcu lancy z regulacją ciśnienia
  • Poziom 10  
    wojtasdw napisał:
    dysza jest na końcu lancy z regulacją ciśnienia

No to sprawdzałem - wszystko czyste i drożne...
  • Poziom 10  
    Dziś wymieniłem sprężynkę od tłoczka na tę z pękniętej głowicy. I dziś objawy pierwotne - przy zakończeniu poboru małego ciśnienia (szampon) silnik się wyłącza, tłoczek odbija, przy wysokim ciśnieniu, pompa nie wyłącza się po zakończeniu korzystania z lancy... Czyli zaworek zwrotny na dopływie na zdjęciu poniżej do wymiany?

• Poziom 12  
    Problem może być z regulacją tłoczka sterującego , możesz też zmienić uszczelki na tłoczku. Jeżeli możesz zamieść zdjęcia jak wygląda złożona głowica w różnych ujęciach .
  • Poziom 10  
    Ostatecznie okazało się, że niestety trzeba było wymienić obie części głowicy dolną i górną (w momencie kiedy wyjęty z obudowy silnik jest na dole).
    Dodatkowo kupiona poprzednio nowa część górna w wyniku złożenia ze starą dolną uległa uszkodzeniu (a może fabrycznie była niesprawna - kto to wie...)
    Praktycznie musiałem kupić ponownie część górną głowicy:
    oraz część dolną głowicy:

Dopiero zagrało - stąd rada - lepiej wymienić obie części przy podobnych objawach i mieć spokój, żeby nie płacić ponownie...

Zamykam temat.