Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5102-TE - Podłączenie korektora Radmor 5470

IT_Manager 24 Mar 2014 20:55 2676 1
  • #1 24 Mar 2014 20:55
    IT_Manager
    Poziom 1  

Witam!

Przeszukałem chyba całe forum, ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu, a mianowicie:

Mam amplituner Radmor 5102-TE i do tego korektor Radmor 5470. Problem polega na tym, że nie mogę do niego podłączyć korektora tak, żeby on działał. Kiedy podłącze go do amplitunera, w gniazdo korektora i puszczę np muzykę z komputera dźwięk jest bardzo cichy, żeby cokolwiek usłyszeć muszę ustawiać pokrętło głośności na max. Taki sam efekt jest kiedy przełączę go na radio, czyli bardzo cicho.

Po podłączeniu w miejsce korektora zworki wtedy wszystko gra tak jak powinno, czyli czysto i głośno, ale nie działa korektor.

Nie posiadam kabli chinch-DIN, więc żeby podłączyć komputer podpiąłem chinch do korektora, a z korektora idzie kabel DIN-DIN do amplitunera który aktualnie wpięty jest w gniazdo "Uniwersalne", i teoretycznie jest wszystko ok, tylko, że zmiana ustawień na korektorze nie daje żadnych efektów dźwiękowych.

Korektor uruchamia się, świeci, czasem, kiedy ustawie dźwięk na komputerze głośniej zaczyna świecić na nim dioda z napisem "Przesterowanie", ale w głośnikach nie słychać żadnych zmian dźwięku.

Czy jest to związane z jakimś uszkodzeniem samego korektora? Czy może przewód którym trzeba podłączyć korektor z amplitunerem musi być jakiś inny? Tak jak pisałem wyżej, po podłączeniu korektora tam, gdzie powinien być dźwięk jest taki sam, jakby amplituner działał bez zworki, czyli zwyczajnie cichy, a chyba nie powinno tak być.

Jeżeli ktoś mógłby podrzucić mi jakiś pomysł co z tym zrobić, będę bardzo wdzięczny.

0 1
  • #2 25 Mar 2014 04:08
    oj
    Poziom 42  

Korektor (gniazdo DIN korektor we/wy) ma być podłączony przewodem DIN-DIN (4 żyły+ekran; 1:1) z gniazdem DIN korektor w 5102-TE

Komputer ma być podłączony przewodem Jack 3.5 Stereo z gniazdem DIN 5102-TE (uniwersalne) - sygnał ma wchodzić na piny 3(L), 5(P), 2 - masa

3