Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[PIC16F877][ASM] - Klawiatura midi - wsad do procka

mArKo85 24 Mar 2014 20:57 2256 1
  • #1 24 Mar 2014 20:57
    mArKo85
    Poziom 16  

Witam. Składam sobie klawiaturę midi (robię już którąś z kolei na tym samym projekcie i oczywiście wszystko działa) jednak mam do Was kilka spraw związanych z tym tematem.
    Otóż po pierwsze:
    - mam plik asm, który jak pisałem działa, jednak w projekcie brakuje mi złącza midi IN - jest ono w innych projektach (z podłączeniem sobie poradzę bez problemu), jednak chciałbym prosić o pomoc w poprawie kodu.
    Rzeczowy układ poniżej:

oraz wsad:

Kod: asm
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Wiem, napewno, że muszę dodać następujący fragment do kodu powyżej

Złącze będzie zatem podpięte pod pin 26 - RC7/RX

Proszę o podpowiedź czy jeszcze jakieś fragmenty trzeba tam dołożyć, aby złącze spełniało swoją rolę.

Opieram się troszkę na tym co poczytałem, a także na kodzie z projektu do zmiany kanału midi - poniżej schemat i pełny kod.

Będę miał jeszcze jedno pytanie dotyczące modyfikacji tego układu, jednak to może później.
    Oczywiście staram się równocześnie szukać i czytać na powyższy temat, jednak dopiero od niedawna staram się stawiać kroki w mikrokontrolerach i jeszcze nie wszystko jest dla mnie jasne. Oczywiście potrafię sobie zrobić z tego plik hex i zaprogramować pic'a.
    Proszę o pomoc w temacie.
    Pozdrawiam
    Przepraszam, że piszę nowy post, ale coś się dzieje, że nie mogę wyedytować posta.
    Chodzi o to, że doczytałem, że muszę zdefiniować stałą:

- wydaje mi się, że tak to powinno być, ale czy zadziała ?

Jeszcze mam jedną sprawę odnośnie powyższego kodu.
    Chciałbym tam dołożyć powiedzmy 3-4 potencjometry.
    Ja wykorzystuję nie wszystkie przyciski, więc wolne mam piny RD0 RD1 RD2 RD3 - które normalnie są używane do klawiatury.
    Czy jest możliwość, żeby dołożyć owe potencjometry opierając się o poniższy schemat i kod?

Moderowany przez LordBlick:

Wiadomości scalono

0 1
  • #2 09 Kwi 2014 09:12
    kicked
    Poziom 11  

Programów nie pisze się przez składanie wyrywków pisanych przez kogoś bez zrozumienia zasady działania - tymbardziej w asm.
    Gdybyś zadał sobie choć minimum wysiłku i spojrzał do dokumentacji PICa to byś wiedział, że ADC działa jedynie w portach A i E.

0