Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Predom Łucznik 438 - Zespół Ślimaczy

24 Mar 2014 22:43 4299 1
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 1  
    Niestety mimo długich poszukiwań nie znalazłem instrukcji serwisowej do tej maszyny ani rozwiązania problemu (regulacji zespołu ślimacznego po wymianie uszkodzonego koła zębatego).
    Do rozwiązania doszedłem sam i nawet jeżeli niezgodne jest z instrukcją serwisową – maszyna szyje wszystkimi ściegami. Jeżeli ktoś trafił na taki problem – proszszsz:

Jeżeli ustawimy dźwignię wyboru ściegu w pozycji 2 (fot1), to podczas kręcenia wałem maszyny pazurki przesuwające materiał wykonują dwa ruchy do przodu i jeden do tyłu.
    Przed zamontowaniem zespołu ślimacznego z krzywkami, należy ustawić wałek maszyny tak aby igła znalazła się w najniższym położeniu, po pierwszym ruchu pazurków przesuwających materiał do przodu (przed drugim ruchem do przodu).

Zespół krzywek należy ustawić tak, żeby kreska na górnej krzywce wskazywała pazurek dźwigni poruszającej igielnicą (1 na fotce 2), na tak ustawiony zespół krzywek montujemy nowe koło zębate ślimacznicy, przykręcając je jedną śrubą w takiej pozycji, aby możliwe było jej poluzowanie/dokręcenie przez otwór w ściance maszyny do szycia (2 na fotce 2). Tak zmontowany zespół krzywek montujemy do maszyny (dosuwając go lekko, tak, żeby koło zębate i ślimak maksymalnie głęboko się zazębiły), po zamontowaniu możliwe jest poluzowanie koła zębatego na zmontowanym zespole, przez ścinkę maszyny i doregulowanie zespołu krzywek (po zazębieniu się koła zębatego i ślimaka krzywki pewnie się przesuną). Po wyregulowaniu położenia krzywek i dokręceniu śruby należy dokręcić także drugą śrubę (po wykonaniu kilku obrotów wałkiem znajdzie się naprzeciwko otworu).

Ot i wszystko, pozostaje jeszcze montaż zdemontowanych części, po tej akcji moja maszyna szyje ślicznie wszystkimi ściegami.
    Wesołej zabawy.