Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Combo C VAN - Bardzo dziwne zachowanie alarmu/centralnego

arona 25 Mar 2014 10:46 1482 2
 • #1
  arona
  Level 11  
  Witam,
  Nie piszę za często na forum, ale pilnie czytam.
  Zwracam się do szanownych kolegów z następującym problemem:
  - auto Opel jak w tytule - wizyta w serwisie była, opinia elektryka - OK i cóż ... problem aktualny nadal - auto zaczyna mi wariować podczas ciepłych dni a objawia się to następująco: samoczynnie zamykają się wszystkie drzwi (czasem jest tak , ze zamykają się i otwierają i tak kilka razy), włącza się klakson (nie syrena alarmu), nie działają kierunkowskazy, zdarza się, ze migają światła drogowe - jednym słowem istny cyrk na kółkach. Jeżdżę z odłączonym klaksonem a co to znaczy jazda bez kierunkowskazów nie muszę chyba wyjaśniać ... Pomaga czasem zatrzymanie się i zamknięcie i otwarcie auta pilotem, ale bez włączania alarmu (pilotem w kluczyku).
  Alarm i centralny zamontowany fabrycznie.
  Ostatnio (rzadko ale jednak) takie cuda zdarzały się zimą.
  Proszę o jakieś sugestie ...
  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #2
  carrier
  Car alarms specialist
  przekop instalację w poszukiwaniu podgniłych przewodów (zwróć szczególną uwagę na miejsca łączenia kilku przewodów często fabryka nie lutuje tych połączeń tylko zaciska tulejką jak będzie zielono to obetnij i na nowo polutuj) zaśniedziałych złącz itp, zacznij od "obmacania" dywanów czy są suche pootwieraj progi roztaśmuj wiązki.
 • #3
  arona
  Level 11  
  Witam,
  Przepraszam za długi czas odpowiedzi - brak wolnej minutki na zjęcie sie problemem. Po przeanalizowaniu tematu znalazłem zasniedziały mocno kabelek zacisnięty tulejką idący z kasety w drzwiach - poprawiłem (polutowałem) i do chwili obecnej spokój... Oby tak dalej.
  Dziękuje koledze CARRIER za pomoc.
  Pozdrawiam