Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kamera - Monitoring z okna 1 piętro dzień/noc

baikal 25 Mar 2014 12:54 7767 5
Optex
    baikal
    Level 2  
    Szukam jakiejś kamerki która dobrze by nagrywała z okna 1 piętra dzień noc - nie wiem jaka ile to może kosztować czy 500 zł wystarczy? jeżeli nie to inne propozycje poproszę. Któryś z sąsiadów nie przepada za mną - Tydzień temu auto zostało oblane farbą typu "hameraid" na rdzę - dach/maska, dzisiaj została zbita przednia szyba pomijam to, że auta poobijane z każdej strony :( co prawda auto ubezpieczone + szyba również ale chodzi mi bardziej o złapanie sprawców i zapobiegnięcie dalszym incydentom, niestety mam 1 garaż a auta 2 więc zawsze jakieś pod domem zostanie. Jeżeli trzeba podać jakieś dokładniejsze informację to chętnie podam. Jeżeli chodzi o montaż to najlepiej jakiś dyskretny lub może za oknem? na parking mam 2 okna jest to typowy blok 4 piętrowy - mogę zapodać fotkę lub link do streetview. Zależy mi również na długim nagrywaniu więc nagrywanie na dysk lub komputer / chmura?
  • Optex
  • Helpful post
    Korgoth
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeśli ma mieć to ręce i nogi to 500 zł to na kamerę analogową, 700-800 zł na kamerę IP.
    Do tego musisz doliczyć rejestrator (jakieś 700-1000 zł) + dysk, ewentualnie zapis na komputerze, lub karcie pamięci.

Koniecznie podeślij zdjęcie, z dnia i z nocy i zaznacz co chcesz widzieć.

Dodano po 1 [sekundy]:

Jeśli ma mieć to ręce i nogi to 500 zł to na kamerę analogową, 700-800 zł na kamerę IP.
    Do tego musisz doliczyć rejestrator (jakieś 700-1000 zł) + dysk, ewentualnie zapis na komputerze, lub karcie pamięci.

Koniecznie podeślij zdjęcie, z dnia i z nocy i zaznacz co chcesz widzieć.
  • Optex
    baikal
    Level 2  
    Fotka wykonana o godzinie 15:40 i teraz lekko kropi i minimalna mgła niestety nie posiadam lustra aby ustawić jakiś dłuższy czas ekspozycji lub dodam, że lepiej wygląda w "realu niż na fotce" trochę fotka ruszona (Fotki z ręki telefonem Galaxy Note) zazwyczaj parkuje na tym dołożonym parkingu z kostki

kamera - Monitoring z okna 1 piętro dzień/noc kamera - Monitoring z okna 1 piętro dzień/noc

czyli ponad 1000 trzeba wydać na zestaw? czy mógłbyś zaproponować jakiś zestaw? na allegro i sklepach internetowych jest mnóstwo kamer i każdy pisze, że ich produkt najlepszy nie ważne czy 100zł czy 2000zł dla tego wolę przed zakupem się upewnić w co warto zainwestować

myślałem, że sporo taniej mnie to wyjdzie ;/ montując jakiegoś LC-SZ1000 lub podobne ustrojstwo
  • Helpful post
    Korgoth
    Ale właśnie o to chodziło z tym zdjęciem z nocy, bo co z tego że w kamerze ustawisz długą migawkę i będziesz miał jaśniej, skoro każdy poruszony obiekt będzie rozmazany?
    Ja wiem, że w realu wygląda lepiej, nasze oczy są niezłymi kamerami, kamery aż tak dobrze sobie nie radzą.

Odradzam kamery firmy LC. Jeśli szukasz czegoś taniego to celuj raczej w DS-2CD2032-I/4MM lub DS-2CD2232-I5. Będziesz miał przyzwoitej szerokości scenę, a diody w tych kamerach są niezłe. Po prostu zrób testy kamery przed ostatecznym zakupem, szczególnie jeśli ktoś będzie proponował Ci analogowe kamery.
    nowicjusz50
    Level 13  
    Ja bym tu radził kamerę i7-C55430-Ir małe rozmiary kamery a obraz wg mnie bardzo dobry, jeżeli coś trochę tańszego to proponowałbym i7-C81430-Ir kamerka jeszcze mniejsza a obraz porównywalny. Do tego rejestrator jakiś mały rejestrator i7-N0604VH
    Korgoth
    nowicjusz50 wrote:
    Ja bym tu radził kamerę i7-C55430-Ir małe rozmiary kamery a obraz wg mnie bardzo dobry, jeżeli coś trochę tańszego to proponowałbym i7-C81430-Ir kamerka jeszcze mniejsza a obraz porównywalny. Do tego rejestrator jakiś mały rejestrator i7-N0604VH

Przecież to też są kamery Hikvision, tylko inaczej brandowane. Te modele kopułkowe, tanie może są, ale wydaje mi się, że kolega potrzebuje więcej mocy IR niż ta jedna wmontowana.