Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem ze zmywarką Zanussi ZDM-4714

antro 08 Apr 2005 14:25 6405 6
 • #1
  antro
  Level 2  
  Zmywarka ta żle myje.Programator nie blokuje się.Zmywarka przechodzi w klolejne etapy mycia.Problem polega na tym że nie napełnia się wodą. Awaria ta nie jest zawsze .Czasem udaje sie jej dobrze umyć . Prawidłowo napełnia sie woda przed kolejnymi etapami mycia . Ale przeważnie po myciu wstępnym w pozycji B wypompuje wodę i nienapełnia sie ponownie.I tak "myje " do końca całego cyklu zmywania , bez wody.
 • Helpful post
  #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  antro
  Level 2  
  Dziękuję . Widzę że mam problem z układem hydrostatu.Tylko jak dokładniej można go oczyścić w mojej zmywarce. Po prawej stronie ,po wyjęciu dolnej łopaty i filtrów ,widzę kubeczek,ale nie jest on odkręcany.Wszystkie rzeczy przykręcone nad pompa myjącą na cztery wkręty wyjełem i oczyściłem.Pozdrawiam
 • Helpful post
  #4
  User removed account
  User removed account  
 • Helpful post
  #5
  Drops26
  Level 17  
  witam jerzeli dobrze pamiętam to pod sitem po prawej str. jest taki kubek przykręcony na 1 srubkę wpod nim są 2 niebieskie przelewy hydrostatu trzeba je wyczyścić w srodku i to powinno pomuć podaj nr. PNC to się przyjrze dokładniej tej zmywarce
 • #7
  jpserwis
  Home appliances specialist
  Ze zmywarkami Zanussi często jest problem z zaszlamianiem hydrostatu i albo chodzi bez wody albo nie idzie wcale bo działa najpierw aquastop.
  Próbowałem różnych sposobów żeby się zbytnio nie narobić ale zdarzały się reklamacje po 2 m-cach. Jeżeli chcesz mieć spokój na następne kilka lat zrób tak:
  1) Zdjemij filtr i zraszacz dolny.
  2) Połóż zmywarkę na głowie, odkręć spód, wyjmij pompę myjącą, pompę odpływowę, wszyskie rurki odepnij i odkręć miskę (na trzech wkrętach).
  3) Z miski odkręć pojemnik hydrostatu wyciągnij te niebieski rurki i przemyj je.
  4) Zablokuj wyjścia do hydrostatu i aquastop (użyj wężyka hydrostatu) i nalej do obu komór jakiś płyn typu cilit i niech odstoi kilka godzin.
  5) Wylej płyn i zdejmij wężyk i o kant wanny uderzaj miską tak aby z komór wyleciał cały syf, potem płucz wodą pod ciśnieniem i znowu obstukaj - tak kilka razy aż wyczyścisz całkowicie.
  6) Przy składaniu musi ci się dobrze wyłożyć uszczelka miski i nie pozrywaj gwintów.
  7) sprawdż grzałkę czy się nie przepaliła
  8) Spradz pompę odpływową jak masz już na wierzchu ( podłącz pod 230V ostaw w pionie - powinna chdzić płynnie, nie rzucać się i nie "terkotać")

  Po złożeniu będzie spokój, ja daję gwarancję na 1 rok i nie miałem z tym więcej problemów.
  P.S. Jak byś zapomniał to hydrostat idzie na wewnętrzny krociec.
  Pomysł Skryna też jest nie głupi a napewno mniej czasochłonny, ale jeżeli zostanie trochę szlamu potrafi znów przyblokować

  Dodano po 2 [minuty]:

  P.S.Wypłukaj dokładnie z cylitu