Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung PSC530 - GTX650Ti miniHDMI-HDMI rozdzielczość nie jest obsługiwana

kuma85 25 Mar 2014 14:44 2286 14
  • #1 25 Mar 2014 14:44
    kuma85
    Poziom 12  

Problem niejednokrotnie poruszany jednak żadne z rozwiązań nie pomaga.
    Po podłączeniu karty graficznej przez kabel HDMI (10m + przejściówka mini HDMI-HDMI) na telewizorze wyświetla się napis "rozdzielczość nie jest obsługiwana w tym telewizorze. zmień rozdzielczość". Oczywiście TV obsługuje rozdzielczość 1920x1080, próbowałem zmieniać rozdzielczość jednak w dalszym ciągu czarny ekran z tym komunikatem. Po zmianie częstotliwości odświeżania wyświetla się komunikat "podłącz urządzenie..." tak jakby wogóle nie widział komputera mimo iż komputer prawidłowo rozpoznaje model TV. Próbowałem zmieniać przeróżne opcje w panelu NVIDI jak i systemie jednak bez skutku. Po włączeniu wbudowanej karty graf. obraz wyświetlany jest prawidłowo więc problem chyba dotyczy konfliktu ustawień NVIDIA i systemu?.
    Rozwiązanie które tymczasowo stosuję tzn monitor podłączony przez kartę graf. a tv przez wbudowaną mnie nie satysfakcjonuje, ponieważ nie działa opcja klonowania obrazu, integra ma dużo mniejszą wydajność, poza tym po każdym włączeniu tv obraz na monitorze "mrugnie" i się przestawi (monitor oprofilowany ICC, w tle włączony program do kalibracji).

Kabel HDMI sprawny ponieważ po podłączeniu go do wyjścia na płycie głównej obraz wyświetlany jest prawidłowo.
    Przejściówka mini HDMI-HDMI na pewno sprawna, po podłączeniu aparatu tym zestawem działa jak należy.

Pacjent to komputer stacjonarny:
    karta graficzna: NVIDIA GTX 650 TI 1GB,
    sterowniki najnowsze: 335.23 jednak próbowałem również na 2 poprzednich i efekt ten sam,
    płyta główna: MSI B85-G41
    tv: Samsung PSC530 50''

0 14
  • Mitronik
  • #2 25 Mar 2014 17:39
    grubs
    Poziom 32  

W instrukcji do Twojego TV jest napisane że na złączu HDMI przyjmuje on tylko takie rozdzielczości.
    Video: 1080 24p, 1080p, 1080i, 720p, 576p, 576i, 480p, 480i

PC input (HDMI IN1 only) - to pewnie dlatego że tu można podpiąć dźwięk ale nie zaszkodzi spróbować.

Więc podłącz pod HDMI 1 i zobacz czy masz możliwość ustawienia tych rozdzielczości w karcie graficznej.
    Są to rozdzielczości telewizyjne z przeplotem i bez przeplotu. Może karta ich nie obsługuje.

0
  • Mitronik
  • #3 25 Mar 2014 20:00
    kuma85
    Poziom 12  

niestety po podłączeniu HDMI pod wejście nr 1 w TV dalej bez zmian i to bez różnicy czy wybiorę 1080p,1080i czy 720p. Zmieniłem również tryb klonowanie/rozszerz ekrany jednak bez zmian.

0
  • #5 25 Mar 2014 20:11
    kuma85
    Poziom 12  

czytałem ten wątek niestety nie ma w nim rozwiązania

0
  • #6 25 Mar 2014 20:20
    grubs
    Poziom 32  

pozostaje podłączenie do innego TV.
    Jak na razie wszystko wskazuje niestety na uszkodzone gniazdo w karcie.
    Jeszcze pozostaje przejściówka z DVI na HDMI ale to w przypadku gdy masz 2 wyjścia DVI.

0
  • #7 25 Mar 2014 20:22
    kuma85
    Poziom 12  

kurcze właśnie w tym jest problem że nie mam innego TV z HDMI aby sprawdzić. Karta jest stosunkowo nowa a wyjście miniHDMI nie działa on początku więc mało ale prawdopodobne że wada fabryczna.

0
  • #8 25 Mar 2014 20:26
    grubs
    Poziom 32  

No jeżeli nie działa od początku to możliwe że wada fabryczna tak czasami bywa.
    Nie masz znajomego żeby podejść z komputerem i podłączyć do jego tv?
    Mi się wydaje że nie powinno być problemu z tymi ustawieniami i z automatu powinno wszystko działać.
    A podmieniałeś ten kabel?
    W tym wątku który podałem przyczyną był kabel chociaż działał z innym urządzeniem.

0
  • #9 25 Mar 2014 20:30
    kuma85
    Poziom 12  

kabla nie podmieniałem bo jak podłącze go pod wejście HDMI na płycie lub pod aparat to działa więc mało prawdopodobne żeby był uszkodzony. Chyba faktycznie będzie trzeba zabrać kompa pod pachę i iść do kogoś chociaż nie uśmiecha mi się to bo mam kable pochowane pod listwami a i komp do lekkich i tanich nie należy :)

0
  • #10 25 Mar 2014 20:49
    grubs
    Poziom 32  

Ale kable od zasilania masz w listwach?
    Przecież wystarczy kabel zasilający i HDMI który chyba dość krótki jest.

0
  • #11 25 Mar 2014 21:01
    kuma85
    Poziom 12  

HDMI jest 10 metrowy tak jak napisałem w 1 poście. Zasilający w listwie.

0
  • #12 25 Mar 2014 21:52
    grubs
    Poziom 32  

W takim razie sprawdził bym jeszcze na krótszym kablu HDMI-HDMI w połączeniu z tą przejściówką. Kup kabel bo i tak się przyda, a może masz z jakiegoś dekodera czy czegoś innego. Kabel kosztuje 10 zł więc warto kupić zamiast wyciągać tego z listwy.
    Nie wiem do końca jaką masz przejściówkę, z gniazdem HDMI?
    Coś takiego?

Samsung PSC530 - GTX650Ti miniHDMI-HDMI rozdzielczość nie jest obsługiwana

0
  • #13 29 Mar 2014 14:18
    kuma85
    Poziom 12  

Mam dokładnie taką samą przejściówkę.
    Podłączyłem kompa na krótkim 1 metrowym kablu i działa jak należy :) Teraz pytanie dlaczego nie chce zadziałać na długim przewodzie HDMI mimo iż gdy podłącze ten przewód do aparatu działa bezbłędnie.

0
  • #14 31 Mar 2014 11:25
    grubs
    Poziom 32  

Może na 10 m kablu pojawiają się jakieś zakłócenia. Zwłaszcza że idzie w listwie z kablem zasilającym. Może po wyjęciu z listwy będzie działał - można sprawdzić.
    Możesz spróbować kupić kabel 10m nowy który będziesz mógł zwrócić do 10 dni i sprawdzić.
    Może to być też kwestia styku na złączu przejściówka - kabel. Może jest już wyrobiony jeden koniec i nie do końca działa.

0
  • #15 31 Mar 2014 15:23
    kuma85
    Poziom 12  

kabel HDMI idzie w listwie sam tzn bez innych kabli. Kabel jak i przejściówka bardzo dobrze współpracują gdy podłączam aparat. Z kolei końcówki nie mogą być wyrobione ponieważ są nowe i jak przed chwilą napisałem, po podłączeniu aparatu działa to bezbłędnie.

0