Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire One d260 - Czarny ekran.

25 Mar 2014 14:55 2256 8
  • Poziom 23  
    Po przyciśnięciu przycisku power otrzymuje jedynie wejście wiatraka na maksymalne obroty przez ok 1 sek. i to w zasadzie tylko tyle. Dioda zasilania świeci na niebiesko, dioda wi-fi na pomarańczowo (tyle, że tak "nieśmiało"). Przy podpięciu zasilacza
    podłączałem monitor zewnętrzny i nic, wszystkie urzadzenia odłączyłem (wifi, dysk, podmiana ram itp) Zero poprawy.
    Próbowałem aktualizować bios, jedynie pendrive się świeci jakby próbowano z niego z czytać informację. Identyczny problem jak tutaj
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2071969.html

Czy można coś jeszcze zrobić ? Może całkiem inna nazwa BIOS'u ?
  • Spec od monitorów
    1. Masz napięcia dyżurne!? TPS5142
    ......
    potrm reszta na KBC (kb926qf d3)
    Poczytaj /poszukaj za pomoca wujka google wszystko o
    Acer Aspire One D260 ( platforma Compal LA-5651P, *napis na plycie" NAV70)

Wsad dla flash U76 EN25F80-75H opisywany jest jako AV70315A.fd (na stronie Acera jako Acer_3.15_AA.zip (po rozpakowaniu w środku ma ten plik)
    Trzeba nazwę jego zmienić na *.BIN
  • Spec od komputerów
    lisek napisał:
    1. Masz [b]napięcia dyżurne!?[/b] TPS5142

W co drugim poście używasz tego określenia.
    Możesz to wyjaśnić lub używać ogólnie przyjętej terminologii?
  • Poziom 11  
    Bios najlepiej wrzucić na programatorze, ale najpierw starą zawartość zgrać żeby w razie potrzeby do niej wrócić. Przy zgrywaniu starej zawartości można też ocenić czy bios nie był uszkodzony.
  • Poziom 23  
    Muszę kogoś poszukać kto mi to wykona z programatora(nie posiadam, chyba że z arduino coś poszukam na google), ale udało mi się go odpalić że tak powiem "ni z gruszki nie pietruszki" nagle się włączył. Bios Ver. 3.16. Czytając, dużo osobom pomogło wgranie Biosu do urządzeń z tych serii. Myślę że sprawdzanie elementów układu nie jest warte zachodu (sam tego nie zrobię a serwis od 100zł się zacznie) gdyż wartość laptopa wynosi ledwo 500zł.

Jeśli to wina bios'u to orientacyjnie ile może kosztować jego programowanie ?
  • Spec od komputerów
    Grigori310891 napisał:
    Muszę kogoś poszukać kto mi to wykona z programatora

Zapraszam.
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam identyczny problem z lapem i już nie mam pojęcia co robić.
    Czy problem został rozwiązany, jeśli tak to w jaki sposób?

Dodam że mój laptop się w ogóle nie włącza. Cały czas ten wiatrak coś zakręci tak jak w pierwszym poście w opisie i nic więcej. :cry:
  • Spec od komputerów
    Bez wykonania pomiarów, diagnostyki trudno powróżyć.
  • Poziom 23  
    Jeśli dobrze pamiętam to ja wgrałem nowy bios z programatora, poszukaj na google kombinacje klawiszy która pozwala na wgranie BIOS-u (diody zmienią kolor, lub sposób świecenia) Jeśli tak to możliwe że BIOS padł i trzeba zaprogramować (ja to robiłem w ciemno bo znajomy się zaoferował, także kosztów nie poniosłem, ale nie wiem czy na pewno to było problemem, bo jeszcze profilaktycznie wygrzane została płyta w ciemno aby wyeliminować zimne luty). Ten złom działa na razie do dziś.