Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bramka antykradzieżowa w sklepie

wgali 25 Mar 2014 15:49 4302 5
    wgali
    Level 11  
    Właściciel sklepu poprosił mnie o uruchomienie bramki antykradzieżowej
    po przeniesieniu przez kogoś z innego sklepu gdzie podobno działał i podłączeniu niestety przestała.Udało mi się uruchomić ją ale nie reaguje na klipsy może trzeba je sparować z bramką .
    Niestety nie znam producent ani nie mam do tego dokumentacji może któryś z kolegów podłączał taką bramkę oto kilka fotek
    szaklowski
    Level 11  
    Bramka AMERSEC :) 1,95 Mhz.

Po włączeniu zasilania, jakie diody się świecą ?

Aby zdobyć instrukcję potrzebne jest hasło i login do wsparcia technicznego na stronie producenta.
    wgali
    Level 11  
    Witam
    dzięki za odpowiedz po załączeniu świeci tylko dioda zasilania
    zero reakcji na klipsy
    znalazłem zworkę ale nie wiem do czego służy
    zamieszczam jeszcze zdjęcia całości bramki
    pozdrawiam wgali
    szaklowski
    Level 11  
    Witam ponownie.

Zworki nie ruszać :)

Pierwsze podstawowe pytanie, czy klipsy które posiadasz są na częstotliwości 1,95 czy innej. Rozumiem że są to dwie bramki ? (aktywna pasywna). Dla podpowiedzi dodam że na pewno nie wolno kręcić potencjometrem SYNC (jest to regulacja synchronizacji, którą ustawia się za pomocą oscyloskopu). Są w pobliżu inne systemy 1,95 ? Czy to po prostu sklep wolno stojący?

Próbuj GAIN B oraz GAIN, z tym że jest to ustawianie metodą prób i błędów :)

P.S Czy na pewno jest dobrze wpięte zasilanie ??? Jest to co prawda zasilane z 15 V zmiennego ale z tego co kojarzę to styki zasilające są po lewej i po prawej stronie kostki zasilającej.

Więcej nie mogę podpowiedzieć :) rozumiesz pracuję przy tym i nie mogę też wszystkich tajemnic zdradzać.

A skąd jesteś ? Może będę mógł pomóc na miejscu ?
    wgali
    Level 11  
    Witam
    Dziękuję za odpowiedz stan jaki jest to ja już zastałem ktoś te bramki przenosił i podobno wcześniej( innym miejscu ) działały ,innych systemów nie ma w pobliżu
    popróbuje z tym GAINEM , odnośnie zasilania to dioda zasilania sie świeci na płytce to chyba ok
    Jestem z warminsko mazurskiego to trochę mamy do siebie daleko
    pozdrawiam
    szaklowski
    Level 11  
    Obie bramki są takie same ? ( tj. w obu jest taka sama elektronika ?) Pamiętaj że przy kręceniu GAINAMI na elektronice nie może się świecić żadna CZERWONA dioda przy symbolu 8 ew. 0 ( na dole elektroniki w pobliżu kotki zasilania). Pomarańczowe diody też nie są pożądane. Jest jakakolwiek reakcja na klipsa ? Zapala się jakaś dioda?

POZDRAWIAM

Dodano po 1 [godziny] 53 [minuty]:

Witam ponownie.

Tak się właśnie przyglądnąłem zdjęciom, i widze że w pobliżu bramek są klipsy. Bramki sie zblokowały. Nie mają prawa działać. Odległości jakie treba zachować to min. 150 od aktywnej (czyli tej z elektroniką), i jakieś 70 cm od pasywnej. 2 metry to już bardzo bezpieczna odległość.

Pozdrawiam