Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki motor dla 13 latka - cena do 2000zł

Piotr032 25 Mar 2014 17:07 6840 15
  • #1 25 Mar 2014 17:07
    Piotr032
    Poziom 10  

Witam mam 13 lat 160 cm wzrost i ważę ok.60 kg.Jaki motor wybrać tylko 50 ccm3
    i cena do 2000 zł

0 15
  • #2 25 Mar 2014 17:37
    pawlik722
    Poziom 21  

Simson S51 ewentualnie enduro w tej cenie powinieneś dostać w dobrym stanie, szukaj kompletnego nie baw się w egzemplarze ze zdekompletowanym osprzętem chociażby silnik był żyleta to skompletowanie osprzętu wychodzi nieraz drożej niż remont silnika chociaż za 2000 juz kupisz w dobrym stanie ale nieraz można dostać tanio nieraz nawet i za 600-800zł do remontu, kapitalkę w takim byś zrobił za 500-800zł i masz "motór" na lata nie do zdarcia i ładnie się prezentujący, osiągami pokona każdego chińczyka i mechanika nie odwiedzi przez kilka lat jak w dobrym stanie będzie.
    Nie patrz na żadne nowej produkcji bo do 2000 nic nie kupisz sensownego, wiem co mówię naprawiam ten złom zanim sklep opuści. odpuść nowe Romety, Junaki,Zippy i inną chińszczyznę.
    Gdybyś chciał bardziej skutery podobne to simson s50 w deszcz masz wtedy suche spodnie ;)

0
  • #3 27 Mar 2014 22:30
    chojinka
    Poziom 27  

zdecydowanie lepszy jest skuter np aprilia 50. nie wiem czy uda ci się kupić skuter - najlepiej markowy w dobrym stanie za przyzwoite pieniądze ale nie daj się namówić na nowszy chiński bo to strata kasy!

2
  • #4 27 Mar 2014 22:40
    swiercm
    Moderator na urlopie...

Piotr032 napisał:
    Witam mam 13 lat 160 cm wzrost i ważę ok.60 kg.Jaki motor wybrać tylko 50 ccm3
    i cena do 2000 zł

Kup porządny rower. Będzie bardziej bezpieczny i dla Ciebie i dla wpółużytkowników dróg.;)

-12
  • #5 27 Mar 2014 22:54
    chojinka
    Poziom 27  

rower to dobre rozwiązanie a w szczególności jak ma się 2 tysie. inaczej pozostaje simson bo skutery są drogie chyba że trafisz na jakiegoś trupa TANIO

-9
  • #6 27 Mar 2014 22:59
    swiercm
    Moderator na urlopie...

chojinka napisał:
    rower to dobre rozwiązanie a w szczególności jak ma się 2 tysie.

W tej kwocie będzie na prawdę porządny rower. Polecam coś z Kelly's, ale temat chyba o motorowerze, więc pewnie ta opcja nie przejdzie.
    Dla dzieci do 18-21 roku życia powinno się zakazać używania/prowadzenia pojazdów mechanicznych bez względu na pojemność skokową silnika. To moje zdanie.

-8
  • #7 28 Mar 2014 01:01
    nioop

Specjalista AGD

Według mnie tylko Simson albo rower..
    Do 2000zł mozna przebierać w chińskich wynalazkach..
    Aczkolwiek może, jeżeli będziesz miał szczęscie uda Ci się znaleśc Honde DT50 ale tutaj koszt częsci zamiennych jak na 13 latka będzie naprawde duży..
    Simson zdecydowanie tańszy w utrzymaniu.. A to naprawde kawał dobrego motoroweru..
    Choć osobiscie uwżam ze 13 lat to za mało by poruszać się bezpiecznie po drogach (jak znać jak kupisz, to będe ostrożniej jeździł po Parczewie ;p ) .
    Jeszcze przed "bum" niemieckich aut było luźniej na drogach.. Obecnie przy tym tłoku 13 latek wśród jeżdzących "perełek od płaczących niemców" to naprawde ryzykowne połaczenie..

1
  • #8 28 Mar 2014 11:27
    cichy117
    Poziom 12  

Ja 13 latkom na motorowerach mówię stanowcze nie! Człowiek w tym wieku nie jest jeszcze w stanie ocenić poprawnie sytuacji na drodze. Mój młodszy brat dostał skutera w tym wieku i kilka razy widziałem jego wyczyny. Teraz ma 17 lat i widać znaczną poprawę w zachowaniu. 13 lat to stanowczo za mało!

-6
  • #9 28 Mar 2014 12:00
    cristal2242
    Poziom 25  

To czy to odpowiedni wiek czy nie to tylko kwestia wychowania i odpowiedzialności takiej osoby. W Holandii jeździ bardzo dużo dzieci sukuterami i nic im nie jest ale inni kierowcy są życzliwi a nie jak w polsce że niedo że wjadą ci przed koła to jeszcze potem zęby obiją. Tak więc nie rzucające oskarżeń tylko na tych na skuterach ale patrzcie na kierowców aut. Dla 13 latka motor odpada z oczywistych względów, ale aprilla jak najbardziej,oczywiście bez zdjętej blokady. Nie jeden 13 sto latek myśli mądrzej niż stary bo nie nie upije się i nie wsiada do auta bo wie że nie wolno.

4
  • #10 28 Mar 2014 15:46
    pawlik722
    Poziom 21  

Tutaj Panowie nie wiem ma znaczenie chociaż sam mam ciarki gdy spotykam się z niedzielnymi kierowcami i pod tym pojęciem mam i młodych i starych którzy zachować się na drodze nie umieją, sam mam już sporo latek na karku nie jedno na drodze widziałem ale wiem też że młody nie znaczy głupi(muszę trochę młodych podratować), sam wsiadłem na motorynkę w wieku 8l w wieku 12l już jeździłem po okolicy ale ja jakoś zawsze odpowiedzialniejszy od rówieśników byłem. u sąsiada jest chłopak który simsonem jeździ od kilku lat teraz ma 14l i też nie boję się o siebie gdy on jeździ, odpowiedzialny ostrożny pojęcie o przepisach ma ale widuję też paniczyków którzy myślą że wszytko mogą bo dostali chiński szmelc na komunię i jeżdżą chociaż do stopek nawet nie sięgają, takich ludzi się boję, albo panie na skuterach które nie potrafią go utrzymać na zakręcie (sam widziałem) albo dawców na ścigaczach co mają sporo po 20stcę, wiek niema znaczenia i proszę nie brać słowa dawca do siebie bo mam na myśli dawcę, nie motocyklistę którym sam jestem od wielu lat.
    O tym czy motorower jest dla 13 latka decydują rodzice jak mój syn będzie chciał w tym wieku motorower i będzie mieć olej w głowie to mu kupię, jak będzie nieodpowiedzialny to mu nie kupie nawet rolek żeby na ulice wyjechał takie moje zdanie.
    Skoro rodzice uważają że ich syn dorósł do tego to wiedzą co mówią w końcu to o bezpieczeństwo ich dziecka chodzi.

7
  • #11 28 Mar 2014 18:47
    Piotr032
    Poziom 10  

Po pierwsze jezdzilem troche MZ 150,tylko po podworku a tak po drogach to chińskim,skuterem jezdzilem ale china szybko sie psuje

0
  • #12 28 Mar 2014 20:03
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Wiele Simsonów jest zachowana w takim stanie, że strach tym jeździć...
    Najtańszy chiński skuter z biedronki to chyba coś koło 1600 zł, posiada on jednak hamulec bębnowy z przodu. Znajomy kupił swoim córkom taki. Miał dwa powody. Pierwszy - skuter miał posłużyć dwa lata (do osiągnięcia 18 lat). Drugi - nie będzie go szkoda kiedy dziewczyny go porysują. W tym przypadku zakup markowego skutera w dużo wyższej cenie mijał się z celem. Wiadomo jednak że po tych dwóch lub trzech latach skuter pojedzie na utylizację, bo ani tego sprzedać, ani tego naprawiać się nie opłaca.
    Kupno Simsona wymaga wiedzy z zakresu mechaniki oraz specjalistycznej wiedzy "branżowej" z zakresu znajomości jakości obecnie oferowanych części zamiennych (czyt. podróbek). Silnik "świeżo po remoncie", złożony z najtańszych części i (prawie zawsze) przy użyciu młotka zazwyczaj okazuje się kompletnym złomem, niekiedy wymagającym wymiany karterów. Podobnie z częściami nadwozia, wiele z nich (również te z MZA) okazują się kompletnym szajsem, jakościowo zdecydowanie gorszym od oryginału i często wymiarowo kompletnie odbiegającym od oryginału. Aby Simson był niezawodny, trzeba zastosować kilka przeróbek i części pochodzących od zupełnie innych jednośladów, co jednak wiąże się z dodatkowym kosztem (trzeba liczyć 500-1000 zł).
    Poza tym Simson ma tą wadę (zaletę) że osiąga prędkość 60 km/h... Kiepsko to wygląda w połączeniu z niedoświadczonym 13-latkiem. Wprawdzie były wersje blokowane do 50 km/h lub 40 km/h, ale obecnie to jest już rzadkość.

-3
  • #13 28 Mar 2014 21:40
    pawlik722
    Poziom 21  

Banan za twój post powinieneś dostać bana, doradzanie młodemu tego szmelcu to tak jak by doradzić profesjonalnemu warsztatowi ASO zestawu narzędzi topexa, Siedzę w naprawie motocykli w tym motorowerów w większości od kilkunastu lat jak polecasz coś co a plastikowe części w skrzyni, jest wykonane z gorszego metalu niż puszka coli, a rama jest zrobiona z 0.5" rurki aluminiowej to ja dziękuję bardzo za taki pojazd nawet 500zł nie jest dla mnie warty.
    simson niebezpieczny? a w czym mu przeszkadzają hamulce bębnowe no naprawdę ta potężna prędkość 60km/h potrzebuje wentylowanych tarcz inaczej to śmierć na kołach, te złomy co według ciebie jeżdżą po ulicach są oczywiście gorsze od "piździka" z biedronki:)

Niema motocykla czy motoroweru w cenie 2 tysięcy lepszego od simsona, po dobrym remoncie wiele lat jeździ bezawaryjnie, i powtarzam za 2 tysiące nieda się po prostu zrobić dobrego motocykla obecnie bo same materiały dobrej jakości i obróbka ich na przyzwoitym poziomie kosztuje więcej u szanującego się producenta.
    PS skuter o którym kolega wyżej mówi mogę Ci załatwić za 700zł jeśli masz firmę lub 900 jeśli jej nie masz, całkiem nowy prosto ze statku tyle one kosztują u producenta wraz z transportem, naprawiam je zanim dojada do sklepu, więc wiem co mówię, ta cena naprawde odzwierciedla jakość.

1
  • #14 28 Mar 2014 22:49
    nioop

Specjalista AGD

Zgadzam się z przedmówcą.. Chiński skuter to więcej kłopotu niż prób jechania..
    Ze wiele Simsonów jest w złym stanie - Nie wiem, choć jakoś nie wierze ;p Aczkolwiek inwestując 300zł w Simsona można w nim przeprowadzić remont kapitalny.. Częsci są tanie a motorek ogólnie trwały..
    Ja mając 13 lat miałem juz któregoś z kolei Rometa, jeździłem po drogach i zaliczyłem wiele wypadków.. Ale to były troche inne czasy.. Ludzie bardziej życzliwi na drodze, mniej samochodów itp
    Czy lepszy 13latek na motorowerze czy 80letnia kobieta w Audi na drodze tego nie wiem.. :] to raczej zalezy juz od podejscia kierowcy.. Wystarczy ze zna się 5 podstawowych znaków i posiada wyobraźnie na drodze..

-1
  • #15 31 Mar 2014 19:07
    Antykovo
    Poziom 1  

Dokładnie tak jak wcześniej mówili koledzy - Simson S51 / SR 50, najlepiej w oryginale, a nie po "tjuningu". Dobrze zrobiony silnik chodzi jak pszczółka, jest prosty w budowie, nadaje się na każdą drogę, idealny sprzęt do nauki, zarówno jazdy, jak i podstaw obsługi.
    Poleciłbym również Romet Chart 210. Jest większy od simsona, lepsze zawieszenie, nieporównywalnie lepsza lampa z przodu. Jego wadą jest to, że jest ich mało na rynku, trudno o części, natomiast bardzo dobry egzemplarz idzie dorwać za 1500 zł.
    Ideałem wg. mnie byłby Chart z silnikiem Simsona ;)

0
  • #16 31 Mar 2014 20:06
    pawlik722
    Poziom 21  

Charty maja awaryjne silniki, oraz trudno o cześci do nich, mówię o oryginalnych z epoki chociaż wizualnie jest o wiele ładniejszy, i zgadzam się chart z silnikiem simsona był by najlepszy często można spotkać takie mody na aukcjach.

0